A.R.O.G’a Gidilir mi?Uzun süredir beklediğimiz film A.R.O.G nihayet vizyona girdi. Bayram öncesi güzel bir hediye oldu.  Bu cümle ile sanırım filmi beğendiğimi belirtmiş oldum değil mi? Gora’da olduğu gibi bu filmi de beğenmeyenler oldu ve olacaktır da. Ancak Gora ve Arog için yapılan olumsuz eleştiriler biraz aşırıya kaçıyor. Tamam filmi beğenmediniz. Kurgusu ya da senaryosunu ya da müziklerini beğenmediniz. Peki daha önce Türk yapımı böyle bir prodüksiyona şahit oldunuz mu? Herşeyden önce durup bunu düşünmek gerek. Cem Yılmaz stand-up şovları ile herkesi kendine hayran bıraktı. Ben her ne kadar kahkahalarla gülemesem de ince esprileri hoşuma gidiyor.
Arog filminde de espriler yine kahkahaya ulaştıramadı. Ama bu filmi izlerken kendimi dev prodüksiyonlu Hollywood filmlerini izliyorum hissine kapıldım. Kullanılan efektler Türk sinemasının gelebildiği noktayı tüm açıklığıyla karşımıza getirdi. Filmi izlemediyseniz hakikaten bir şeyleri atlıyorsunuz demektir. Gülebileceğiniz çok fazla an bulacaksınız. Aramayın. Bu filmde hayatın sırrını bulmazsınız. Alt tarafı biraz eğleneceksiniz yahu!
Cem Yılmaz yine tek karakterle sınırlı kalmamış bir çok rolde karşımıza çıkmış. Ancak ana karakter Arif aslında Cem Yılmaz’a o kadar yakışmış ki gerçek hayatta da Arif gibi biri olduğunu düşünmeniz işten bile değil.
Filmi tabiri caizse götüren Cem yılmaz gibi gözükse de diğer karakterlerin de hatırı yenilip yutulacak değil elbette, özellikle Ozan Güven Gora’dan önce öyle çok da bilinen, sevilen, bir oyuncu değildi. Mutlaka bilenler bilir. Ama Arog ile bu bilinirliğini katlamış durumda. Gora’da jönümüz Arif iken Arog’da jön rolünde Taso(Ozan Güven) oluyor. Ve bu rolün de fazlasıyla hakkını vermiş. Bu filmi izlerken Ozan Güven’i bir romantik komedi filminde hayal ettim. Fena da olmadı hani.
Film hakkında öyle uzun uzadıya konuşacak değilim. Ama kesinlikle Cem Yılmaz bu kararlığını sinemada gösterirse gerçekten Türk sinema tarihinde çok şeyi değiştirecek. Daha büyük bütçe ile yapılmış filmler görmemiz artık çok yakın görünüyor. Buradan huzurlarınızda Cem Yılmaz’a teşekkür etmek istiyorum.  Mutlaka izleyin, internete düşmesini beklemeyin. Bir bilet alın 🙂Bu yazıyı paylaş
Paylaş

4 Replies to “A.R.O.G’a Gidilir mi?”

  1. Merhaba,

    Bu film benim de hoşuma gitti. İnce esprileri çok güzeldi. Ama özellikle sona doğru (Golü önceden bilen) Rıdvan Dilmen’in sahnesini çok beğendim ve gülmekten yerler yatttım.

  2. Türk sinemasının güzel filmler yapması çok hoşuma gidiyor. Son zamanlarda sinemada özellikle Türk filmlerini seyrediyorum. Hem sinemamızın gelişmesi hem de yabancı filmlerin gösterime girmeden önce internetten temin etme fırsatım olduğu için.

    Benim de en çok güldüğüm sahne Rıdvan Dilmen’in göründüğü sahneydi. 🙂

  3. yemin ederimki bu filme güzell diyenlerin akıl düzeylerinden şüphe ederim.çok samimi söylüyorum!HAYATIMDA BU KADAR KÖTÜ BİR FİLM İZLLEMEMİŞTİM..arkadaşlarla filmden çıkmayı bile düşündük ama para verdik gelmişken izleyelim diye 2. kısma yine girdik..bence türk sinemasının prestijini reziil eden filmler arasında..harcanan paraya yazık…ben giden zamanıma üzüldüm verdiim paraya deil…yazık..bence cem yılmazın kariyerini olumsuz etkiliycek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir