Ben Keşfettim Sıra Sizde!serdar-ozdemirİnsan ne zaman, nerde, kiminle tanışacağını bilmiyor. Daha önce lafacan oyunundan size bahsetmiştim.  Halen canım sıkkın olduğunda girip bir iki oyun yapar sıkıntımı dağıtmaya çalışırım. Ancak bu oyunu oynayan dişli bir rakip vardı. Ve her oynadığımızda yenilmekten kurtulamıyordum. Oldukça geniş kelime hazinesine sahip bu insanı tanımak gerekirdi.  Tam hatırlayamıyorum. Sanırım oyun sırasında bloglardan konu açıldı. Kendi blogumu anlattıktan sonra, onunda milliyet blogda bir sayfası olduğunu öğrendim. Rastgele bir yazısını okudum ve o yürüyen sözlüğün aynı zamanda iyi de bir yazar olduğunu fark ettim. Kesinlikle blog camiası içinde yer alması gereken bir yazar diye düşündüm. Ancak milliyet blogda değil kendine ait bir domain altında toplamalıydı yazılarını. İşte bu macera onu bu işe zorlamam ile başladı.

 

Blog açmak için yeterli bilgi donanımına sahip olmayan bu yürüyen sözlüğü yeneceğim bir fırsat geçmişti elime. Beni yendiği oyunların acısını çıkartmanın zamanıydı şimdi. 🙂

İlk olarak isim konusunda anlaşamadık. O blogspot gibi bir yerde yazmak istedi. Ama eninde sonunda olacak bir şeyi geciktirmek olmaz diye düşünüp ve onu da buna zorlayıp, .com uzantılı bir adrese taşımaya karar verdik yazıları.
İsimde karar kıldıktan sonra sıra hosting firmasını seçmeye geldi. Bu konuda çok fazla alternatif sunamamakla birlikte, kendi hosting firmamı “Hostcini”ni tavsiye ettim. Alan adını da aldıktan sonra en büyük sorun bizim için tema seçimi oldu. Kendisini yönlendirmemeye çalışsam da elimde olmadan sade bir tema kullanması yönünde baskı yaptığımı hayal meyal hatırlıyorum. 🙂

Nihayetinde temayı da seçtik. İşin bundan sonra ki kısımları hem benim için hem onun için büyük bir kod çözme tecrübesi oldu. Benim az buçuk bilgim ile onun kıvrak zekasını birlikte hareket ettirip, temada değişiklikler yapıp önümüze çıkan sorunları birlikte çözmeye çalıştık. Halen ufak tefek sorunlar var tabi. Ama hangimizin teması sorunsuz değil ki? 🙁

Blog yazabilmek için çok fazla bilgiye ihtiyacınız yok. Ama okunabilmek için var. Düzgün cümleler kurabilmek, okuru bulunduğu ortamda soyutlayabilmek her yazarın harcı değildir. O bunu başarıyor. Rss ile takip etmek de fayda var. Hatta yeni yazsını ne zaman yazar diye heyecanlanmanız da söz konusu. Ben bütün yazılarını okumadım. Zamanla sindire sindire okumayı tercih ediyorum. Bitmesini istemediğiniz pasta dilimi gibi.

Evet bu blog camiasının yeni yazarı Serdar Özdemir. Kendisi bir doktor.  Mesleğini Çanakkale’de yapıyor fakat yakın zamanda Denizli Tıp Fakültesi’nde Hizmet vermeye başlayacak. Aynı zamanda İstanbul’da  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Doktora Programı’na devam ediyor.

Bir doktordan beklemeyeceğiniz kadar güzel yazıyor. Mizah yazılarını okurken, kendine has üslubuyla size keyifli  anlar yaşatıyor. Yazılarının bu kadar güzel olmasının sebebi ise onların çok iyi kurgulanmış olması. Kısa hikayelerle size blog okuma keyfini yeniden yaşatacak. Eminim rss’i, yorumu bol olacak. İşte size sıkılmadan zevkle okuyacağınız yeni bir blog.

www.serdarozdemir.comBu yazıyı paylaş
Paylaş

3 Replies to “Ben Keşfettim Sıra Sizde!”

  1. amarat adlı kullanıcının yorumuna cevap;

    @amarat,
    yorumunuzu silmek durumunda kaldım. Sitenizin Bağlantısı virüs uyarısı veriyordu. Sİzinle iletişime geçmek için malesef sitenize erişemiyorum. Sorunuzun cevabını buradan aktarmak istiyorum.
    Bu blogdaki resimlerin arkasındaki gölgelendirme temanın yapısında vardı. İlgili Blogda alt kısımda temanın olduğu adrse gidip, temayı indirdikten sonra gerekli kodu orada bulabilirsiniz.

  2. İnsanın kendi ile ilgili bir yazıya yorum yazması görgü kurallarına ne kadar uyar karar veremediğimden bu güne kadar beklemiştim… Ama daha fazla dayanamadım:) Aslında bu bir yorumdan ziyade bir teşekkür yazısı… Hem eşin hem sen bu web işindeki yeni yetmenin tüm sorunları ile sonuna kadar ilgilendiniz… Sayfam heklendiğinde!! üzüntüme ortak oldunuz:) Desteğini bu yazdığın yazı ile de sürüdürdün… Bir de şu diğer sayfaları ana sayfa mantığı ile kullanma işini halledersek tam olacak… Bendeki de amma kurnazlık ha burdan iş çıkartıyorum sana:) Tekrar çok teşekkür ediyorum… Sağlık, sıhhat dileklerimle arkadaşım…

  3. Bence herkes blog açmak istiyor bende açtım hep küfürler yazdılar bence açmayın blog. YAZAN : SELEN ÇELİK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir