Blog ödülleri oylama başladıblog odulleri oylamaHayatında ilklere imza atanlar her zaman en fazla ezayı en fazla zahmeti çekenler olur.  Sonuç olarak da kıymetleri ölünce anlaşılır. Yarışta kazananlar her zaman birileri tarafından itiraza maruz kalırlar. Her zaman doğru karar çıkmayabilir belki. Ama her yarışın sonucu yanlış diye değerlendirmek önyargıyı kıramamaktan ibaret kalır.

Blog kavramı henüz ülkemizde yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başladı. Kimi vakit geçirmek, kimi yaptıklarını paylaşmak, kimi dinlediği müzikleri anlatmak, kimi bilgilerini sunmak adına bir blog kurar.  Bundan yaklaşık 3 ay kadar önce hayatımda yaşadığım tecrübeleri biraz ti’ye alarak biraz eleştirel biraz duygusal olarak ele aldığım bir blog açtım. Bundan öncesinde sadece bir blog okuyucusuydum. En başta yazılarını yayına almadan önce okuduğum eşimin blogu oldu. Sonrasında çerçeve biraz daha genişledi biraz daha büyüdü. Blog arkadaşlarım oldu. Her ne kadar sanal dünya gerçek dünyadan farklı olsa da karşıda ki insanlar da etten kemikten yaratılmışlardı.

Blogların sayısının artması insanların dikkatini yavaş yavaş çekmeye başladı. Ve bunu fark eden ileri görüşlü bazı insanlar bu fırsatı değerlendirmek için daha önce benzeri görülen Altın Örümcek gibi bir yarışma düzenlemeye karar verdiler. Adına da Blog Ödülleri dediler. Ancak adından da anlaşılacağı gibi bu tamamen kişilerin bireysel olarak hazırladıkları bloglarına ait bir yarışma. Neyden bahsettiğimi aslında hepiniz iyi biliyorsunuz. Nihayet katılım sona erdi ve oylama başladı. Dedik ya her şeyin ilki en çok zahmeti çekendir. Burada da blog sahibi olup internette rant çabası içinde olan bazı şahsiyetler karalama çabaları içine girdiler. Kazananı baştan belli olan bir yarışa neden yarış denilsin. Tabi aslında bu da değerlendirme yapmayı bilmemelerinden kaynaklanıyor. Şunu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Eşitsizlik olmaması için tüm katılımlar sona erdikten ,adaylar belli olduktan sonra oylama açıldı. Ama siteye girip henüz katılımlar sürerken oylama butonu neden yok diye yakınanlar oldu. Sebebi haksızlık olmaması olsa gerek. Bir diğer konu da 6 aylık arşiv meselesi… katılım koşullarını okumadan yarışmaya katılmak için başvuru yaparsanız olacağı budur. Blog yazmak okumayı da beraberinde getirir. Blog oluşturup bulduğun videoyu bloga eklemekle blog yazarı olunmaz. Yazan kişi okumayı da bilir. Ama daha önce de bir yazımda değindiğim gibi okumayı seven bir millet değiliz. Aldığımız ürünlerin garanti belgelerini okumayız. Sonra şirket kötü diye yaygarayı koparırız. Telefon bağlatırız, bize imzalatılan sözleşmeyi okumayız. Okumazsanız okunmazsınız…

İçimde kalanları umarım bir takım insanlara anlatabilmişimdir. Tabii okumayı başarabilirse. Bu şekilde bir giriş yaparak sadık okuyucularımın -ki kendilerini bilirler- keyiflerini kaçırmak istemezdim.
Şimdi gelelim oylamaya… daha önce de bahsetmiştim selcukhoca çekirdek ailemin temsilcisi olarak bu yarışa iştirak etti. Gönül tabii ki birinci gelmesini ister. Amma ve lakin bazı şüpheler doğuracaksa sondan 1. gelmesini yeğlerim. Siz yine de oy verecekseniz adresi tarif edeyim.

www.blogodulleri.com
oy ver
kişisel bloglar
23 numara
www.selcukhoca.com
Oy veren de vermeyen de okuyan da sağolsun. Dikkatinizi çekerim okumayanlara bir diyeceğim yok.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

7 Replies to “Blog ödülleri oylama başladı”

  1. Selçuk hocaya blogunda başarılar diledik, ödül gecesine geleceğini duyduk pek memnun oluruz sizi de görmek isteriz,

    İş dünyasında benim bloga da uğramanızı beklerim 🙂

  2. Uğradık uğradık merak etme:) Oylama işlemlerini tamamlayınca bütün oylarımı buradan duyuracağım.

  3. blog yazarlığı konusundaki değerlendirmelerinize ne kadar katılıyorsam (video-bilgisayar cinlikleri ile yazar plunamayacağı gibi)körler sağırlar birbirini ağırlar misali ben sizi ziyaret ettim bize de bekleriz türünden diyaloglara da o kadar karşıyım.Ayrıca küçük bir çelişki tespiti.Selçuk Hocanın şarkı videosu yayınlaması ile ilgili yorumumdan sonra sizin video eklenmesine tepkiniz yorumu da haklı çıkarıyor.

  4. Açıkçası çelişkiyi ben farkedemedim. O türküyü(şarkı değil) sınıfta öğrencilerine öğrettiği için etkisinde kalmış olasa gerek. Benim videodan kastım sayfanın tamamını işgal eden herhangi bir bilgi içermeyenleri kastediyorum. Küçük not: o yazıyı not defteri kısmında yazmış.

  5. Hocamın sitesi tabi ki o kategoriye girmiyor.düşünce ve bilgi ağırlıklı bir site.Ama video olayı yine de sizin görüşlerinizle çelişki oluşturuyor.Ayrıca asıl değindiğim karşılıklı blog davetleri idi.
    Başarılar.

  6. Yarışma bitti ne olursa olsun benim genel olarak bloglarda tercih ettiğim yada şöyle söyliyim lider olarak gördüğüm blog selçuk hocanın blogudur kesinlikle bir sıralama yapmak istemiyorum çünkü çok ama çok başarılı bloglar var zaten sıralama yapılmasınıda yanlış buluyorum, tabi bir sıralama yapılacaksa selçuk hoca en kötü ihtimal ilk 3 te olmadı diye düşünüyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir