Blog Ödülleri Sahiplerini Buldubo

Bu yıl 2.si düzenlenen blog ödülleri her yıl bünyesine yenilikler katarak devam ediyor. Aralarından bizzat tanıdığım(Burcu Şensoy,Eray Endeş,İlker Utlu) güzel insanlar ve BÖ! ekibi bize harikulade bir gün yaşattılar. Elimde süper bir kare var ama Eray beni tehdit ettiği için yayınlayamıyorum.

Geçen yıl blog henüz 3 ayını dolduramadığı için katılamamıştım. Bu yıl katıldım. Ama ne demişler önemli olan katılmak. Medeni cesaretimi gösterip 10(yazıyla on) oyumu alıp sessizce alkışlayanların arasında yerimi aldım. Benden oylarını esirgemeyen değerli okurlarıma teşekkür ederim.
Google haritası elimizde olmasaydı o adresi bulabilir miydik bilmiyorum. Böylelikle İstanbul’un başka bir güzel semtini gezme fırsatı bulduk.

Ödül töreninden önce blogger paneli oldu. Elif’i zorla sahneye itelememle beni bekleyen bir intikama sebep olsam da güzel bir panel izledik. Elif harika bir şiirokudu 🙂

Sponsor panelinde sadece beş sponsorun katılım gösterdiği bir panel daha oldu. Aslında fazlasıyla soru vardı sorulacak. Ancak lobide sohbetler uzayınca bu sorular için yeteri kadar zaman kalmadı. O soramadığım sorulardan birkaçı şunlardı:

1.Blog yazarları son dönemde reklam ajansları tarafından daha fazla dikkate alınmaya başlandı. Ancak bu konuda henüz işin uzmanı olmadığı için-hem bloggerlar yönünden hem ajanslar yönünden- bazı tecrübesizlikler görülüyor. Örneğin yazdıklarıyla alakalı olmayan bir blog yazarından telefonu test etmesi , yahut beta aşamasında olan bir web sitesini eleştirilmesi, yahut, yeni çıkan bir ekmeği denemeleri bekleniyor. Bu konuda yaşanılan çelişkiler için neler düşünüyor ve bunları olumlu yönde değiştirmek için ne gibi stratejiler geliştiriyorsunuz? Markanızla etkileşimi olmasını istediğiniz blogları seçerken kendi araştırmalarınızdan mı yoksa hazır bir liste var da o listeden mi yararlanıyorsunuz?

2.Adına ne denirse ister promosyon, ister test ürünü, ister hediye, bu gibi ürünleri blog yazarlarına gönderdiğinizde bu ürün ile ilgili olarak blog yazarından bir hamle bekliyorsunuz. Bu hamlenin ne olmasını istersiniz? Ve bu konuda ne gibi geri dönüşler sizi tatmin eder?

3.Son dönemde blog yazarları ve markalar arasındaki etkileşim sürecinde bazı çalkantılar oldu. Özellikle kendi blogunun etkinlik, davet, organizasyon vs. gibi çeşitli aktivitelerde yer almaması bazı blog yazarlarını rahatsız etti, bazıları blogu para ile satmaya benzetti, bazıları hasetinden çatladı. Bütün bunların arkasında durması gereken sadece blog yazarlarımı yoksa markaların da bu konuda söyleyecek sözleri olmalı mı? Yoksa biz reklamımızı yaptırırız arkamıza bile bakmayız mı diyorsunuz?

Bu sorular içimde kalmasın istedim. Cevaplamak isteyen buyursun cevaplasın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Geceye damgasını vuran Tunç Kılıç oldu. FMK(Faili Meçhul Kıyak) hareketini başlatan Tunç Kılıç Friend Feed’de açtığı odada, en beğenilen Faili Meçhul Kıyak hareketi fikrinin sahibine bir ödül vermek istedi. Ancak ödülün sahibi Volkan Çelik programa katılmadığı için yerine ödülü almak için herkesin sevgisini kazanan Sunipeyk‘i sahneye davet etti. İsmini kimseyle paylaşmayan Sunipeyk gizemli tabloyu dikkatlice açtı. Ancak içinden beklenilen çıkmadı(Nayse ki!). Bir kaç satır ile FMK hareketinin sanki özetini anlatan o güzel dizeler ile tamamlanmış bir resim. Resme yakından bakma fırsatı bulamadığım için ne resmi olduğu söyleyemiyorum.

Gelelim ödül törenine;

En duygulu sahne Özgür Poyrazoğlu’nun kızı  Zeynep ile birlikte babaolmak adlı blogu ile kazandığı ödülünü almaya çıktığı sahne oldu. Daha önce fotoğraflarından gördüğümüz bu şirin kızı görme fırsatını da yakaladık.
Diğer ödül sahiplerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

3 Replies to “Blog Ödülleri Sahiplerini Buldu”

  1. Ben de katışmıştım. 8 oy almıştım. :))
    Yarışmayı kazanan bütün blog sahiplerini tebrik ediyorum…

  2. Blog ödülleri güzel bir organizasyon. Bütün emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Bu sene katılamadım ama seneye inşallah bende katılabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir