Blog Ödülleriblog ödülleriHer ne kadar 3 aylık arşivimden dolayı adaylığımı koyamasam da – hem ben aday olursam diğerlerinin şansı kalmaz 🙂 – böyle bir girişimi sonuna kadar destekliyorum. Yukarıda görüldüğü gibi bannerimi de hemen yapıştırdım. Değerli eşim Selcukhoca’da bu yarışta yerini aldı. Aslında pek de yarış gibi değil ya. Bütün blogerlar bu kadar dayanışma halindeyken aslında hepsi benim gözümde birinciliği hak ediyor ama illa da birine oy verilmesi gerekiyorsa tabii ki oyum eşimden yana olacaktır. Ama tanıdık diye değil. Gerçek anlamda yazılarını yazmış olmak için yazmadığı için, birilerine bir şeyler anlatmayı sevdiği için, bildiklerini herkesle paylaştığı için ve en güzeli onun yazılarını okumaktan büyük keyif aldığım için (bana yazdığı mektuplarla kalbimi fethetmişti zaten).

Blog ödüllerini belki henüz bilmeyen vardır. Bu yıl Microsoft’un da sponsor olduğu teknoloji, kişisel, internet, eğlence gibi kategorilerin yer aldığı bir blog yarışması.  Gerekli şartlara sahip bir blogunuz varsa siz de katılabilirsiniz. Henüz blogunuz şartları sağlamıyorsa siz de biraz çalışıp seneye hazırlanın.  Henüz bir blogunuz dahi yoksa siz de oy verin. Blog sahibi olmak çok büyük tecrübeler gerektirmiyor. Hatta elinizin kalem tutmuşluğu varsa o bile yeter. Klavyede yazmaya alışmak çok zor değil. 2 aya kadar hızlı yazabilirsiniz.
Türkiye’deki blogların sayısının yaklaşık 1,5 milyon civarında olduğunu düşünürsek katılım oldukça fazla olmasını bekliyorum. Tabi geçmişi gerilere dayanan blogların mutlaka bir adım önde olacağını da söylemek mümkün. Ama yine arap atı gibi sonradan açılan bir blog da bu ödülleri kucaklayabilir.

Umarım bu ödüllerden birini ödül töreni sonrası evimize getirebiliriz. Her ne kadar benim olamayacaksa da 🙁
Bu yazı çok fazla “spam yorum” aldığı için yoruma kapatılmıştır.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

4 Replies to “Blog Ödülleri”

  1. Reklam var 😀 Eşinizin bloğunda da benzer durum görünce yazdım 😀 Paslaşmak lazım tabi arada 😀
    Bir dahaki sene yarışmaya sizde iddialı bir giriş yaparsınız bence.

  2. öncelikle merhaba, sanırım bu blogtaki ilk yorumum olacak. Heyecanlıyım dersem abartmış olur muyum 🙂 Ben de blog ödüllerine adaya olmuştum fakat 6 aylık şartı sonradan farkettim yine de bana verilen kodu kaldırmadım sitemden ve dün başvurumun onaylandığına dair mail aldım. Ben de 4,5 aylık bir blogcuyum ama yine de kabul ettiler hayret nedense.
    Son olarak selçuk hocanın aday olduğu kategoride gerçekten çok çetin rakipler var. O kategorinin birincisini merak ediyorum gerçekten 🙂

  3. @anıl erk reklam bu işin olmazsa olmazı. Tanıtmak lazım ki insanlar görüp değerlendirebilme şansına sahip olsun.
    @mikro-pc umarım heyecanınız yatışmıştır. 4,5 aylık bir arşivle sizi listeye aldıklarına göre vardır bir bildikleri. Acaba ben de şansımı denesem mi?

  4. bilmem neden içimden bir ses şimdi olmasa da ileride o ödüllerden birini sizin alacağınızı söylüyor tüm samimiyetimle şunu söyleyebilirim ilk kez birinin yazılarını sıkılmadan okuyorum medyumluğum yoktur ama sezgilerime güvenirim bol şanslar

Comments are closed.