“Bones” Kemiklerin Anlattıkları!bonesBu yaza damgasını vuran dizi benim için Bones dizisi oldu. Dizinin, bilimsel olarak kanıtlanabilir verilerden müteşekkil bir konusu olması, müspet ilim öğrenen biri olarak benim ilgimi çekmeyi başardı.

Hemen karakterlerden bahsedelim. Öncelikle Dr. Temperance Brennan;   nam-ı diğer “Bones” rolüyle Emily Deschanel dizinin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce bahsettiğim My Sister’s Keeper  filminde de kısa bir süre doktor rolüyle ekranda gözüküyor. Hemen beraberinde ortağı olarak Special Agnet Seeley Booth rolüyle David Boreanaz karşımıza çıkıyor. Bu iki ortak birbiriyle fevkalade uyumlu bir şekilde, en çözülmez olayları bile açıklığa kavuşturuyorlar. Ancak o kadar uyumlu olmalarının sebebi birbirlerine karşı besledikleri gizli hisler. Bu hisleri bir türlü gün yüzüne çıkaramıyorlar, o ayrı. Bu anlatılanlarla diğer polisiye dizilerden pek de farklı görünmüyor. Ancak bir kadından beklenmeyecek kadar ruhsuz, duygusuz bir karakter eğer başrol oynuyorsa dizi biraz daha ilginç hale geliyor. Herhangi bir olağanüstü, fizik ötesi varlığa inanmayan Bones bu noktada sürekli Booth ile kapışma halinde. Booth ise dindar olması sebebiyle zaman zaman düşüncelerinden dolayı Bones’a kızsa da kalbinin derinliklerinde duyduğu sevgi yüzünden onu her zaman affediyor.

Dizinin olmazsa olmazları sadece Bones ve Booth değil tabii ki. Bones laboratuvarda yardımcıları olarak seçtiği insanlarla birlikte çalışıyor. Hepsinin yeteneği, eğitimi farklı. Bunlardan biri iskeletlerden bilgisayar programı ile yüz taraması gerçekleştirebilen  sanatçı ressam  Angela Montenegro, diğeri ise ona sırılsıklam aşık olan Dr. Jack Hodgins. Hodgins bir toprak bilimci. Her maddenin kaynağı ve nerelerde bulunduğunu tespit ederek cinayet yerini belirliyor. Angela’yı melez güzeli Michaela Conlin, Hodgins’ı T.J. Thyne canlandırıyor. Bir de Zack var ki “Bones” ile duygusuyluk konusunda yarışacak olsalar kesinlikle kazanacak kapasiteye sahip bir asistan olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek IQ’su sayesinde  kimse onunla yarışamıyor. Bu sebeple ki “Bones” onun yerine geçebilecek hiç kimseye rastlayamıyor. Zack rolüyle, Eric Millegan’ı görüyoruz. Bir de diziye sonradan dahil olan Dr. Camille Saroyan rolüyle Tamara Taylor’ı görüyoruz. Kendisini yine bir çok diziden hatırlayacaksınız.

Diziyi izlerken bir sonraki bölümde ne olacak diyeceğiniz bölümler oldukça az. Bu da diziyi istediğiniz zaman seyredebileceğiniz anlamına geliyor. Ben bütün bir yaza 4 sezonu yayarak izledim. Çok da güzel oldu. Ancak 4.sezon sonunda bittiğini anladığımda yaşadığım hüznü tarif etmem mümkün değil. Yeni sezonu için az bir süre kaldı. 17 Eylül’de başlıyor. Henüz izlemediyseniz hoş vakit geçirebileceğiniz bir dizi olarak tavsiye edebileceğim diziler arasında yerini aldı. Seyretmeyi düşünenlere iyi seyirler.

Imdb PuanıBu yazıyı paylaş
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir