Damages gözden kaçan dizidamages.jpg

Geçtiğimiz hafta – malumunuz daha önce de bahsetmiştik – Arapça kursuna başladığım için sakin hayatımın bir anda kalabalıklaşması ve evden zorunlu olarak dışarı çıkma  durumlarının ortaya çıkmasını da beraberinde getirdi. Çoğunuz için anlaşılmaz gelebilir. Her ne kadar kendi isteğimle de gidiyor olsam belirli bir saatte belirli bir günde olması beni boğuyor. Keşke kafama estiğimde ya da dışarıda olduğumda  şunu da halledeyim deyip kursa gitsem. Mümkün değil tabi. İşte bu yüzden birkaç gündür toparlanıp da  blogun başına geçemedim. Henüz bu kadar yeniyken ara vermek doğru değil. Takip edenlerden  bu küçük ara için küçük bir özür diliyorum.

Çoğu kadın evde oturmaktan şikayetçi olur. Çalışmak ister. Kimi maddi imkanları genişletmek için kimi de hem kariyer hem çocuk yapmak için. Ben evde oturmayı seviyorum. Yemek yapmayı seviyorum. Dışarı çıkıp çıkmamak çok  da umurumda değil. Kısaca evcil bir insanım. Tek sevmediğim yanı ise evin işlerinin bir şekilde yapılması gerektiği. İşte bu beni deli etmeye yetiyor. Bir de evi güzelce silip süpürüp derleyip topladıktan sonra ve evde sizden başka bir de dağınık bir kocanız varsa arkanızı döndüğünüzde gördükleriniz karşısında pek şaşırmıyorsunuz. Bir süre sonra toplamaktan vazgeçiyorsunuz. E ama siz de düzen arsızı bir insansanız, her hangi bir yerde bir dağınıklık varsa dikkatinizi hiçbir şeyin üstünde yoğunlaştıramıyorsanız yandınız demektir. Ömür boyu topla-dağıt arasında geçer. Geçtiğimiz günlerde böyle bir temizlik yapayım dedim. Ve hafiften ağrılı olan bileğim tamamen işlemez hale geldi. Alçı niyetine bulduğumuz bir malzeme ile bileği sardık ama nafile. Bu sefer de ağrı koluma kadar yürüdü. Bunun sonucu olarak da Mouse ile hiçbir şey yapamaz hale geldim. Madem Mouse tutamıyorum klavye ile yazamıyorum. Ben de bir arkadaşın tavsiyesi üzerine damages izlemeye karar verdim.

Daha önce Prison Break ve Lost’tan bahsetmiştik. Yine Prison Break benzeri bir dizi sayılabilir  Damages. Açıkçası diziden bu kadar hoşlanacağımı tahmin etmezdim. Çok güzel kurgulanmış. Dizinin genel olarak konusu , zengin bir iş adamının (Arthur Frobisher) kendi şirketini batırarak işçilerine emekli tazminatı ödememek için yaptığı dolandırıcılığın işçiler tarafından dava edilmesi ve işinde uzman bir avukatlık şirketi sahibinin (Patty Hewes) savunduğu bu davanın sürecini anlatıyor. Davada her iki tarafta kaybetmeye niyetli değil. Kazanmak için bir çok illegal yola başvurmaya hazırlar. Bu sebeple iddia makamı bir tanığın peşine düşerler. Özellikle yeni mezun bir avukat arkadaşını işe almakla başlar. Ancak sanıldığının aksine bir çömez olmayan Ellen Parker davada daha fazla yol almalarına sebep olacaktır. Ta ki dava işin içinden çıkılmaz bir hal alana dek. Dava süresince iki tarafta kayıplar vermeye devam eder.
Dizi de aslında sevdiğim mi yoksa sevmediğim mi bir türlü anlamadığım flash back flash forward görüntüler var ki sormayın. Hala hangi zaman dilimindeler bilmiyorum. 6 hafta önce,  6 ay önce, 6 hafta sonra, 8 gün sonra, 1,5 ay önce …Bir solukta izledim diyemem ama bu benim kişisel ataletimden kaynaklanıyor. Bir solukta izlenecek bir dizi.

Dizi de 28 Hafta Sonra filmiyle tanıdğımız güzel kız Rose Byrne, yeni mezun avukatımız olan Ellen Parker’ı, Glenn Close ise filmde de muhteşem  bir karakter olan Patty Hewes’i canlandırıyor. Diğer önemli rolde ise Ray Fiske Rolünde Arthur Frobisher’ın avukatı olarak Zeljko Ivanek var.
İzlemeyenler için tavsiyem bir an önce izleyin.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

5 Replies to “Damages gözden kaçan dizi”

  1. ben de çok seviyorum lost, house vs gibi dizileri nasıl olduysa damages i duymamıştım hiç…bir dizi daha ekliycem anlaşılan seyrettiklerime

  2. Çok iyi bir tercih yapmışsınız. Gerçekten izlediğim en kaliteli diziydi bu sezon. İkinci sezon hakkında söylentiler çıkmaya başladı umarım doğru olur da temmuz gibi ikinci sezonunu izleme fırsatı yakalarız.

  3. Beğenmenize sevindim. İzlediğim birkaç yeni dizi var ama henüz bir kanaate varmak için erken yeni yeni izliyorum. Ama eğer film izlemek isterseniz uzakdoğu filmlerine gözatabilirsiniz.Ara ara blogumda da bahsediyorum izlediğim filmlerden. Çok memnun kalacağınıza eminim. Sizde tavsiyelerinizi blogunuzda paylaşırsanız güzel olur sanırım. Saygılar

  4. Arkadaşlar size tek bir dizi adı verıcem bu gune kadar izlediğim en guzel dizi idi yaklasık bes yada 6 amerikan dizisi izledim prison break lost harpers ısland vs ama sunun gıbısı yok gelmez BREAKİNG BAD bulun ve izleyin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir