Dizi müptelası biri değilim ama…diziDizi müptelası biri değilim. Seyrettiğim dizilerin sayısı iki elimin parmaklarını geçmez( söz de müptela değildim). Bunlarda biri Lost diğeri Prison Break. Türk dizilerinden ise Bıçak Sırtı ve Kurtlar Vadisi favorilerim arasında.
Kurtlar Vadisi’ni ilk günden beri takip ediyorum. Ve her ne kadar “kızlar ne anlar bu diziden” diyenler olsa da ben  yine de devam edeceğim. Pusu ile biraz formundan kaybetse de insanı heyecanlandırmaya yetiyor bu dizi.

Bıçak Sırtı’na gelince ilk zamanlarda farklı konusu ile kendini sevdirmişti. Şimdi ise başladığım bir işi yarım bırakmamak için izlemeye devam ediyorum.

Lost!!! Başlı başına bir muamma. Bir yeri çözdüm diyorum başka bir yerden patlak veriyor sorular. Bu dizide sorular hiç bitmez. Senaristlerin grevi dizilerde bazı çatlak parçaların oluşmasına yol açmış gibi görünüyor. İlk 3 sezonda bilinmezliğin heyecanını artık oyuncuların başlarına ne geleceği endişesi almış durumda. Biz de onlarla üzülüyor onlarla sevniyoruz. O dizide de sevdiğim elemanlardan biri Sawyer diğeri de Hugo. Sawyer umarsızca davranışları ile bana kendimi hatırlatıyor. Hugo ise tam bir maskot. Her evde olması gereken cinsten. Olmasını istediğim 5 çocuğumdan ortanca olanının Hugo gibi bir karakteri olmasını isterim.  Hem sevimli, hem esprili, tabi o kadar da şişman değil.

Prison Break… izlemeye doyamadığım tek dizi diyebilirim. Her bölümünde heyecan sınırda. İzlediğim son bölümde kalbim duracak gibi oldu. Ama sakinleştirdim kendimi. Üzücü olan ise bu akşam final bölümü olması. Ama kış finali mi sezon finalimi orası henüz karar aşamasında sanırım. Çünkü bazı fragmanlarda “season finale”  bazılarında ise “winter finale”  diyor. Yine bana beklemek düşüyor. Bu aralar zaten dizilerle ilgilenmeye zamanım kalmadığı için biraz ara belki benim için de iyi olur.

Dip not: Bugün Arapça kursunda ilk dersimi aldım. İlk ders Elif, Be, Te, Se (peltek se) idi. Bütün harflerin yazılışını, okunuşunu ve kelime aralarında nasıl yazıldıklarını öğrendim. Yazması şimdilik benim için biraz zor ama öğrenirim. Hızlı öğrenme kabiliyetim var ayıptır söylemesi. Eğer Almanca dersi de böyle güzel olursa değmeyin keyfime.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

9 Replies to “Dizi müptelası biri değilim ama…”

 1. Dün gece Fox Tv’nin sitesinde baktığım zaman winter final yazıyordu bölüm tanıtımında. Ama şimdi her tarafta sezon finali diye söylemler var.

  Eğer Prison Break ve Lost’u seviyorsanız size Damages dizisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. 22dakika’da tanıtımı olacaktı. Bu sene izlediğim en kaliteli diziydi. İkinci sezonu sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

  Almanca konusunda da benim gibi öğrenmeye yeni başlıyorsanız ilk başlarda artikel, dativ akusativ vs. çok fazla kafaya takmazsanız iyi edersiniz.Zamanla öğrenilecek birşey olduğunu anladım. Hep birden anlamaya çalışılınca karışıyor biraz. Bir de ingilizceyle karşılaştırılarak çalışınca daha faydalı oluyor diye düşünüyorum. Başarılar.

 2. Almaca’nın başında pek bir şey yok plusquamperfekt diye bir olayı var ki kudurtur insanı 🙂 Ha öğrenmek şart mıdır o muamma… Sokak dilinde kullanılmıyor ama yazışmalar için gerekli bir şey. Neyse 🙂 Kurtlar Vadisinin ilk halini seyrettim ben pusuyla terörü ne yazık ki sevememiştim / sevemedim. ama Lost süpeeer 🙂 4. sezon 3. bölümde yayınlandı 🙂

 3. evet miray kaçırmıyorum ben de. her cuma lost günü benim için. mübarek gün de ama töbe töbe. suskun. damages için şimdilik birşey söylemeyeceğim ama tavsiyeni dikkate alıp izlemeye başlıyacağım.

 4. ya düşündüm de yazışmalar içinde pek gerekli değil. Şöyle şekilde cümleler kuruyorsunuz diyelim restauranttasınız ve cam açık üşüdünüz ve işte camın yanında oturan adama şunu diyorsunuz bu grammer yapısına göre şöyle:
  Eğer sizi rahatsız etmeyeceksem ve size rahatsızlık vermeyecekse camı kapatmanız mümkün mü acaba? bu tarz bişiler işte 🙂 kibarlığın son noktasıyla kısmi dalkavukluğun karışımı denebilir 🙂

 5. güldürdün beni miray. senden öğreneceğim çok şey var anlaşılan ama hele cumartesi kurs başlasın sonra…

 6. Ben de tv konusunda birazçekimserim. Ama Lost furyasına dayanamadım:) üç sezonun bitimini bekleyip tamamını izledim:) imdi sezon 4 başladı ama kararlıyım bekliycem yine:) Aslında dizi mantığı çok hoşuma gitmiyor; illaki gereksiz uzatmalar oluyor…
  Bu arada gayet güzel bir blog, ellerinize sağlık…

 7. kurtlar vadisi dışında ben de hepsinin müptelasıyım.fakat ben prison break den artık sıkılmaya başladım kendisini tekrar etmeye başladığını düşünüyorum.Ayrıca benim duyduğuma göre prison break tamamen bitti… ama ben daha son 3 bölüm izleyemedim.Belki de izleyince fikrim değişebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir