Doritos Tadım Testi SonucuDoristos kampanyasını çok sevdim. Nedeni ise öğrenim hayatımda öğrendiğim bir dersi aktif olarak hayatımın bir köşesinde uyguluyor olmam. Tadım testi. Tam anlamıyla Doristos bize bunu yapmamızı sağlıyor. Aslında bunu bir strateji olarak değerlendirirsek son derece zekice buluyorum. Milyonlarca kişiye hangi lezzet daha iyi diye sormaktansa insanlara bu tadım testini keyif içinde yaptırıyor. Bir defasında bir sos fabrikasında çalışan bir arkadaşın eve iş getirmesi sonucu sosa bulanmış cipsleri tatmıştık. Aradaki fark çok büyük olmadığı için bunun ayrımına varmak zor tabi. Çok hassas bir tadım gerçekleştirmek gerekiyor.

Doritos yaptığı “Doristos hissedarını arıyor” kampanyasının birinci etabında fikir üretmesi herkesi davet etmiş ve gelen fikirler arasında en iyi üç fikri hissedar finalistleri olarak belirlemiş. İkinci etabında ise bu üç hissedarın fikirlerini uygulamaya geçirmiş ve bunların arasından seçim yapmayı ise son tüketiciye bırakmıştır. Bir nevi bütün kullanıcıları bu tadım testine davet etmiş oluyor. Cips kavramı, geleneksel yeme alışkanlıklarına sahip aileler için pek hoş karşılanmasa da biz yeni Fast Food gençliği için ise cips, film izlerken ya da maç seyrederken, vazgeçilmezler tatlarımız arasında yer alıyor. Her ne kadar vücuda kazandırdığı fazla kalorilerden haberimiz olsa da yemeden duramıyoruz. Konuyu dağıtmayalım. Doristos bu üç finalistin kendi reklamlarını kendilerinin yapmalarına da izin veriyor ki sosyal ağlarda hemen hepsinin bir danışman ile çalıştığını sezmek mümkün. Tadım testini yaptım. Ve sonuçları size bildireyim. Ama önce hangi tatlar yarışta finale kalmış onları sayalım.

1. Evren Subaşı’nın fikri Gavurdağı salatası çeşnisi ile tatlandırılmış Gavurdağı Doritos. (Mor paket)
2. Serhan Boybek’in fikri olan Zeytin aromalı ve kekik çeşnili Çantada Kekik Doritos. (Yeşil paket)
3. Hazar İyiduvar’ın fikri Haydari çeşnili Hadigari Doritos. (Sarı paket)

Öncelikle Gavurdağı salatası ile çeşnilenmiş Doritos ile başlayayım. Domatesin çok fazla hissedilir olması ürünün ekşi olarak algılanmasına sebep olmuş. Belki biraz daha az domates ile daha iyi bir tat oluşması sağlanabilirdi. Yine de yanında sade gazoz ile tüketilmesi halinde müthiş bir ikili oluşturuyor. Çay biraz yetersiz kalıyor o ekşiliği gidermek için. Ama kimisi ekşi sever.

Zeytin kekik ise hemen herkesin sabah kahvaltı sofralarının bir vazgeçilmezi olarak sayabileceğimiz mutlu bir çift. Cips, üzerinde bıraktığı hafif tat ile size güzel bir keyif yaşatıyor. Ve evet çay ile harika oluyor. Gavurdağı ile karşılaştırdığımda benim için zeytin-kekik birinci sırada geliyor.

Son olarak Hadigari Haydari çeşnisi… İşte beni benden alan bu oldu. Haydariyi zaten çok severim. Bu yüzden midir bilmem ama cips ile mükemmel uyumlu olmuşlar. Çay, kola, gazoz, meyve suyu. Ne istersen onunla tüket.

Ancak ben yine de hepsine oy verdim. Gönlüm haydariden yana. Hepsine bol şans.  Siz de oy vermek isterseniz  buraya tıklayınız.

Ablam bir ara elma aromalı Doritos olmaz mı demişti. Olmaz mı? 🙂Bu yazıyı paylaş
Paylaş

2 Replies to “Doritos Tadım Testi Sonucu”

  1. Benim paket konusu da fikrim olacaktı pratik açılır kapanabilir pakek yada patlat bi paket ortam mı gergin patlat bir paket cok mu sessiz ortam patlat bir paket icindekiler dagılmayacak bir sekilde patlarçtılabilen özellikle büyük paketlerde yapılmalı daha çok satış ciro amaclı bir fikrim sunmak istedim gerekli kişilere iletilmesini arz ederim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir