Eskiden saç boyası vardı, şimdi INOA varYine uzun bir aradan sonra merhaba. Son zamanlarda yoğun bir dönemden geçtiğim için blogum için ayıracak çok vaktim olmadı. Bu yüzden aklımda bir sürü yazı olmasına rağmen maalesef hiçbirini sizlere aktaramadım.

Son zamanlarda bloglar ile markaların etkileşimine şahit oluyoruz. Zaman zaman içinde oluyoruz zaman zaman da izlemekle yetiniyoruz. Bloglar ile etkileşime geçen markalardan biri de L’oreal oldu. Yeni bir ürün tanıtmak için fevkalade bir organizasyon yapmışlardı. Ancak talihsiz bir saat ve gün seçtikleri için katılımın çok sayıda olduğunu söylemek zor. Bu onlar için de bir ilk olduğu için bu organizasyonun az katılımla gerçekleşmiş olması onlar adına bir eksi olsa da oldukça samimi olduklarından, biz bloggerlar sorularımıza kolaylıkla yanıt alabildiğimiz için bize faydası bile oldu diyebilirim.


Peki lansman yapmalarına değecek ürün neydi? Evet açıklıyorum bu ürün tüm bayanların özellikle de saçlarını renkten renge sokmaktan keyif alanların ilgisini çekecek bir ürün. Aslında yaklaşık bir yıldır anlaşmalı kuaförlerde denenmeye başlamış. Kuaförler adına bizlere bu açıdan bilgi veren Ediz Bey, bugüne kadar yaklaşık 70 müşterisine bu hizmeti vermiş. İNOA saç boyamada yeni bir teknoloji. “Eskiden Saç boyası var şimdi İNOA var” sloganıyla yola çıkan L’oreal bu yeni teknoloji ile bir çok ürünün önüne geçeceğe benziyor. Bu ürün aslında yeni bir saç boyasında ziyade yeni bir karışım. Daha önce amonyak(NH3) –ki oldukça rahatsızlık verici bir kokuya sahip olan kimyasal madde- kullanılan karışımda yağ ve minerallerce zenginleştirilmiş bir çözelti kullanılması bu yeniliğe sebep oluyor.

Amonyağın zararlı etkileri de böylece ortadan kalmış oluyor. Açıkçası birçok bayan sadece bu koku yüzünden saç boyatmaktan vazgeçmiştir. Bunun yanında saçları besleyen bir karışım olduğu için saçların doğal parlaklığı ve yumuşaklığı da korunmuş oluyor. Yani korkmayın artık saçınızı boyatınca saçınız sertleşmeyecek.

Fiyat konusunu merak ediyorsunuz tabi. Merak etmeyin diğer boya fiyatları ile karşılaştırdığınız da arada %10-15 lik bir fark ortaya çıkıyor. Bu teknoloji için değer mi ona siz karar vereceksiniz.

Henüz bütün kuaförlerde bu ürünü bulacağınızı söylemek mümkün değil. Ancak www.inoa.com.tr adresinde yakın zamanda bu hizmeti alabileceğiniz kuaförlerin listesini bulabileceğiniz müjdesini de vereyim.

Ayrıca yazının başında bahsettiğim Ediz Bey’in kısa bir süre önce başlayan bir blog macerası var. İNOA hakkında daha fazla detaylı bilgi edinebileceğiniz bir yetkili uzman olarak sizi oraya yönlendireyim. Adres: modasactasarimi.blogspot.com

Bizlere bu konuda güzel bir sunum eşliğinde bilgiler veren L’oreal  Pazarlama Müdürü Neslihan Üner ve L’oreal Ürün Sorumlusu Hande Aydın’a da ayrıca teşekkürler.


Amma da uzun boyluymuşum yahu!!!Bu yazıyı paylaş
Paylaş

13 Replies to “Eskiden saç boyası vardı, şimdi INOA var”

 1. Soemak istediğim bu boyada amonyak varmı yoksa yokmu..benim bu yazınızdan anladığım amonyak var ama bazı karışımıyla kokusunun önlendiği..

 2. Ayşen hanım haklısınız yeniden okudum da hakikaten var mı yok mu anlaşılmıyor. Hayır amonyak yok onun yerine Yağ ve mineral karışımı kullanılıyor.

 3. merhaba
  bu ürünü evde kullanabilmek için nereden satın alabiliriz.kuaförler dışında alabileceğimiz bir yer var mı?

  teşekkürler

 4. Sevda bu ürünü şimdilik sadece yetkili kuaförlerde deneyebilirsiniz. İleride reonlarda görebilecek miyiz bilmiyorum.

 5. sizden bişey rica ediyorum
  3 aylık hamileyim ve saçımda beyazlar olduğu için saçımı boyatmak istiyorum.
  ancak bu boyanın herhangi bir sakıncası var mı diye bir sorum olucak size
  bu konuyla ilgili cevabını bekliyorum

 6. merhaba bende kuaförümde inoa kullanıyorum ama alın bölgesindeki beyazlar ekenden çıktığı için evde rutuş yapmak istiyorum nasıl temin edebilirim.Bilgilendirmenizi rica ederim

 7. merhabalar.ben bu boyanın siyahını kullanmak istiyorum .peki tonu yeterince tatmin edici siyahlıktamı acaba.daha öncede majirel kullandım .çok güzel boya.saçımı hiç kurutmadı ve yıpratmadı.fakat siyahı istediğim koyulukta değildi..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 8. ınoa içinde parafin var mı gebe iken rahatlıkla kullanılabılır mı tsk

 9. Ben doğal boya kullanan biriyim kendim yapabiliyorum evde de kullanabileceğim saç dökülmesini önleyen bir ürün olarak tavsiye edildi bana bu ürünü Bodrum da alabilirmiyiz veyahut bu ürün internette satılıyor mu bilmek isterim teşekkürler

 10. özellikle biz bayanlar için beyaz saç ile dolaşmak pek hoş olmuyor.Bitkisel saç boyaları tercihimdir. Bu aralar bitkisel olarak Bioblas Color&more kahvelerine takildıım. Çok güzeller. Ayrıca beyaz kapama özelliği de bir harika.

 11. Merhaba, annem ve ben ikimizde Bioblas ın boyalarından çok memnunuz. dökülmelerimizin durmasına katkı sağladı. beyazları da kapamada dediğiniz gibi çok başarılı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir