Dizi müptelası biri değilim ama…

diziDizi müptelası biri değilim. Seyrettiğim dizilerin sayısı iki elimin parmaklarını geçmez( söz de müptela değildim). Bunlarda biri Lost diğeri Prison Break. Türk dizilerinden ise Bıçak Sırtı ve Kurtlar Vadisi favorilerim arasında.
Kurtlar Vadisi’ni ilk günden beri takip ediyorum. Ve her ne kadar “kızlar ne anlar bu diziden” diyenler olsa da ben  yine de devam edeceğim. Pusu ile biraz formundan kaybetse de insanı heyecanlandırmaya yetiyor bu dizi.

Bıçak Sırtı’na gelince ilk zamanlarda farklı konusu ile kendini sevdirmişti. Şimdi ise başladığım bir işi yarım bırakmamak için izlemeye devam ediyorum.

Lost!!! Başlı başına bir muamma. Bir yeri çözdüm diyorum başka bir yerden patlak veriyor sorular. Bu dizide sorular hiç bitmez. Senaristlerin grevi dizilerde bazı çatlak parçaların oluşmasına yol açmış gibi görünüyor. İlk 3 sezonda bilinmezliğin heyecanını artık oyuncuların başlarına ne geleceği endişesi almış durumda. Biz de onlarla üzülüyor onlarla sevniyoruz. O dizide de sevdiğim elemanlardan biri Sawyer diğeri de Hugo. Sawyer umarsızca davranışları ile bana kendimi hatırlatıyor. Hugo ise tam bir maskot. Her evde olması gereken cinsten. Olmasını istediğim 5 çocuğumdan ortanca olanının Hugo gibi bir karakteri olmasını isterim.  Hem sevimli, hem esprili, tabi o kadar da şişman değil.

Prison Break… izlemeye doyamadığım tek dizi diyebilirim. Her bölümünde heyecan sınırda. İzlediğim son bölümde kalbim duracak gibi oldu. Ama sakinleştirdim kendimi. Üzücü olan ise bu akşam final bölümü olması. Ama kış finali mi sezon finalimi orası henüz karar aşamasında sanırım. Çünkü bazı fragmanlarda “season finale”  bazılarında ise “winter finale”  diyor. Yine bana beklemek düşüyor. Bu aralar zaten dizilerle ilgilenmeye zamanım kalmadığı için biraz ara belki benim için de iyi olur.

Dip not: Bugün Arapça kursunda ilk dersimi aldım. İlk ders Elif, Be, Te, Se (peltek se) idi. Bütün harflerin yazılışını, okunuşunu ve kelime aralarında nasıl yazıldıklarını öğrendim. Yazması şimdilik benim için biraz zor ama öğrenirim. Hızlı öğrenme kabiliyetim var ayıptır söylemesi. Eğer Almanca dersi de böyle güzel olursa değmeyin keyfime.

Gamek “Arapça ve Almanca” kursu başlıyor.

logogamek.gifBir lisan bir insan, iki lisan, iki insan, üç insan… diye uzar gider. Ben de bu kaideye uyarak zaten ikizler burcu ile olan çifte karakterliliğimi bir dil öğrenince  üçe çıkartmış oldum. Yani şöyle biri ben diğeri ikizler burcumdan  kaynaklı diğer ben, diğeri de -ilkokul 3 e giderken abimin İngilizce kitaplarından öğrendiğim kelimelerle hayatıma girmeyi başaran- İngilizceyi bilen ben.  Çok karmaşık oldu galiba. Neyse esas karmaşa şimdi başlıyor. Bir süredir bir mesaj bekliyordum. Gamek kursundan. Nihayet bu sabah uyandığımda mesaj gelmişti. “18 şubat pazartesi saat 17:30 da Arapça kursumuz başlayacaktır. İlk iki derse katılmayanların kaydı silinecektir.” diyor mesaj. Continue reading »