Blog Ödülleri Sahiplerini Buldu

bo

Bu yıl 2.si düzenlenen blog ödülleri her yıl bünyesine yenilikler katarak devam ediyor. Aralarından bizzat tanıdığım(Burcu Şensoy,Eray Endeş,İlker Utlu) güzel insanlar ve BÖ! ekibi bize harikulade bir gün yaşattılar. Elimde süper bir kare var ama Eray beni tehdit ettiği için yayınlayamıyorum.

Geçen yıl blog henüz 3 ayını dolduramadığı için katılamamıştım. Bu yıl katıldım. Ama ne demişler önemli olan katılmak. Medeni cesaretimi gösterip 10(yazıyla on) oyumu alıp sessizce alkışlayanların arasında yerimi aldım. Benden oylarını esirgemeyen değerli okurlarıma teşekkür ederim.
Google haritası elimizde olmasaydı o adresi bulabilir miydik bilmiyorum. Böylelikle İstanbul’un başka bir güzel semtini gezme fırsatı bulduk.

Ödül töreninden önce blogger paneli oldu. Elif’i zorla sahneye itelememle beni bekleyen bir intikama sebep olsam da güzel bir panel izledik. Elif harika bir şiirokudu :)

Sponsor panelinde sadece beş sponsorun katılım gösterdiği bir panel daha oldu. Aslında fazlasıyla soru vardı sorulacak. Ancak lobide sohbetler uzayınca bu sorular için yeteri kadar zaman kalmadı. O soramadığım sorulardan birkaçı şunlardı:

Continue reading »

Blog Ödülleri 2009’da Oylarımı Kime verdim?

Blog Ödülleri 2009 Blog yarışması için oylama süreci başladı. Ben de bu yıl nihayet katılabildim. Kişisel kategorisi arasında blogumu bulabilirseniz -ki oladukça uzun bir liste- oyunuzu bana verebilirsiniz. :)

Ben bu yıl oylarımı kimlere verdim? Hemen paylaşayım istedim. İşte buyrun liste;

Blog Ödülleri Listesi kategori sırasına göre yazılmıştır.

babaolmak.com
kaynamanoktasi.com 
cocuklacocuk.com
burakbuyukdemir.com 
alisverisblog.com
uyuyang.com (İşte bu ben oluyorum)
blog.dergibi.com
unforgiven-rs.spaces.live.com
Carluvr.com
selimtuncer.blogspot.com
www.futbolname.com
www.azbilmis.com
bobiler.org
annekedi.blogspot.com/

Blog ödüllerinde oylarım kime gitti?

Blog ödüllerinde oylama için sayılı saatler kaldı. Ve ben de artık oylarımı açıklayabilirim.

aylak abakus  (eğlence) fena değil
cocukla cocuk (hobi) severek takip ediyorum oldukça başarılı 2 anne
selcuk hoca   (kişisel) tamamen duygusal (eşim ya hani o açıdan)
az pişmiş   (kültürsanat) sinema her zaman benim için ön planda
sporbul   (spor) aralarında en iyi olarak bunu gördüm
food-eng   (haber gündem) eh meslektaşım
ceo yavuz   (iş dünyası) Türkiye’nin en genç Çinlisi
mustafa akyol   (komünite) ben seçmedim yönlendirildim :(
a.selim tuncer (reklam pazarlama) işi bilen biliyor.
electroblog      (teknoloji) Gündemi takip ediyor.

Umarım hakeden kazanır…

Güncelleme 6 mayıs 2008,Salı

Meraklısına not: Kişisel olmayan sebeplerden dolayı Blog Konferansına ve Blog Ödülleri törenine katılamayacağım. Ödül alacak arkadaşları şimdiden tebrik ederim.

Blog ödülleri oylama başladı

blog odulleri oylamaHayatında ilklere imza atanlar her zaman en fazla ezayı en fazla zahmeti çekenler olur.  Sonuç olarak da kıymetleri ölünce anlaşılır. Yarışta kazananlar her zaman birileri tarafından itiraza maruz kalırlar. Her zaman doğru karar çıkmayabilir belki. Ama her yarışın sonucu yanlış diye değerlendirmek önyargıyı kıramamaktan ibaret kalır.

Blog kavramı henüz ülkemizde yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başladı. Kimi vakit geçirmek, kimi yaptıklarını paylaşmak, kimi dinlediği müzikleri anlatmak, kimi bilgilerini sunmak adına bir blog kurar.  Bundan yaklaşık 3 ay kadar önce hayatımda yaşadığım tecrübeleri biraz ti’ye alarak biraz eleştirel biraz duygusal olarak ele aldığım bir blog açtım. Bundan öncesinde sadece bir blog okuyucusuydum. En başta yazılarını yayına almadan önce okuduğum eşimin blogu oldu. Sonrasında çerçeve biraz daha genişledi biraz daha büyüdü. Blog arkadaşlarım oldu. Her ne kadar sanal dünya gerçek dünyadan farklı olsa da karşıda ki insanlar da etten kemikten yaratılmışlardı.

Continue reading »

Blog Ödülleri

blog ödülleriHer ne kadar 3 aylık arşivimden dolayı adaylığımı koyamasam da – hem ben aday olursam diğerlerinin şansı kalmaz :) – böyle bir girişimi sonuna kadar destekliyorum. Yukarıda görüldüğü gibi bannerimi de hemen yapıştırdım. Değerli eşim Selcukhoca’da bu yarışta yerini aldı. Aslında pek de yarış gibi değil ya. Bütün blogerlar bu kadar dayanışma halindeyken aslında hepsi benim gözümde birinciliği hak ediyor ama illa da birine oy verilmesi gerekiyorsa tabii ki oyum eşimden yana olacaktır. Ama tanıdık diye değil. Gerçek anlamda yazılarını yazmış olmak için yazmadığı için, birilerine bir şeyler anlatmayı sevdiği için, bildiklerini herkesle paylaştığı için ve en güzeli onun yazılarını okumaktan büyük keyif aldığım için (bana yazdığı mektuplarla kalbimi fethetmişti zaten).

Continue reading »