Sun Express ile Gaziantep’ten İzmir’e Uçuş 2

sunexpress.jpg

Ya ben en başından okumak istiyorum böyle ortadan olmaz diyorsanız buyrun şöyle alalım.

İkinci güvenlikten geçtiyseniz de uçak pistine giderken en son bir kontrolden daha geçmeniz  gerekiyor. Burada bir hostes ve yine bir güvenlik görevlisi isim kontrolü yaptıktan sonra sizi uçağa doğru yönlendiriyorlar. Uçağa giderken bir dizi bavul sizi bekliyor. Aynı anda birkaç uçak kalkıyorsa  bütün yolcuların valizleri bir arada toplanmış oluyor ve  her geçen yolcu kendi valizini seçip “bu benim” dedikten sonra valiz görevlileri seçilenleri uçağa yerleştirmek üzere taşıma arabalarına yüklüyorlar. Valizleri taşıyan araba uçağın bagaj kısmına doğru yol alırken siz de yolcu kapısına doğru gidiyorsunuz. Ve işte tekrar bir isim ve koltuk kontrolü daha geliyor. Burada da size uçak hostesleri yerinizi söylüyor. İçerdeki hostesler de size yerinizi bulmanızda yardımcı oluyor. Her uçakta aynımıdır bilmem ama benim bindiğim uçakta koltuklar diziliş sırasına göre numara alıyor ve her sırada 6 koltuk var. Bu altı koltuk da a,b,c,d,e,f diye sıralanıyor. Tavsiyem biletinizi alırken cam kenarı olsun isterseniz a yada f seçin. Amma kanat üstü olursa -aynı otobüslerde tekerlek üstü olduğu gibi – manzara seyretmeniz pek mümkün olmuyor. Ben giderken 19 numara f koltukta oturdum. Kanat 17 de bitiyordu. O yüzden manzarayı az da olsa seyredebildim. Continue reading »

Sun Express ile Gaziantep’ten İzmir’e Uçuş 1

gaziantep-havaalani.jpg

Uçakla yolculuğa çıkmanın ilk adımı bir uçak bileti almak. Eğer ilk defa uçağa biniyorsanız seçeceğiniz uçak şirketi ilk izlenimleriniz için oldukça önemli. Ve Gaziantep’i fazla bilmiyorsanız tavsiyem internetten bilet almanız. Lakin müşteri hizmetleri size servis hakkında bile yeterli bilgi veremezken bilet konusunu unutmanız daha eftaldir.
Önce şirketi seçersiniz demiştik ancak İzmir Gaziantep arası uçuş yapan tek firma Sun Express ise seçme şansınız yoktur. Ben de mecburen Sun Express’in internet sitesine üye olarak işe başladım. Continue reading »