Bir Daha Geri Dönmemek Üzere Elveda Bayrampaşa

Cezaevi

Bilenler bilir..  Bir Prison break hastası olduğumu…  Bu hafta nihayet 4. Sezonu ile yeni macerasına başladı. Bir hapishane ortamını bize bu kadar büyülü hale getirmek bir usta işi tabi. Ben bu haberi bu akşam Başak’ın sitesinden öğrendim. Pek mutlu oldum doğrusu. Yoksa kendi çapımda iş ve oruç arasına sıkışmış kalmıştım. Oruç dedim de hepinizi mübarek Ramazan ayını hakkıyla geçirmeye davet ediyorum. Oruç tut sıhhat bul kaidesinden önce üzerimize farz olduğunu da unutmamak lazım. Malum bu hayatın arkasında bizi bekleyen ahir hayat var. Üzerimize düşen uyarı vazifesini de yerine getirdikten sonra bu gece ne yaptığımı anlatayım. Monoton hayatımda bir değişiklik yapıp çarpışan otoya bindim. Hem de bir hapishane bahçesinde.

Continue reading »

Damages gözden kaçan dizi

damages.jpg

Geçtiğimiz hafta – malumunuz daha önce de bahsetmiştik – Arapça kursuna başladığım için sakin hayatımın bir anda kalabalıklaşması ve evden zorunlu olarak dışarı çıkma  durumlarının ortaya çıkmasını da beraberinde getirdi. Çoğunuz için anlaşılmaz gelebilir. Her ne kadar kendi isteğimle de gidiyor olsam belirli bir saatte belirli bir günde olması beni boğuyor. Keşke kafama estiğimde ya da dışarıda olduğumda  şunu da halledeyim deyip kursa gitsem. Mümkün değil tabi. İşte bu yüzden birkaç gündür toparlanıp da  blogun başına geçemedim. Henüz bu kadar yeniyken ara vermek doğru değil. Takip edenlerden  bu küçük ara için küçük bir özür diliyorum.

Continue reading »

Dizi müptelası biri değilim ama…

diziDizi müptelası biri değilim. Seyrettiğim dizilerin sayısı iki elimin parmaklarını geçmez( söz de müptela değildim). Bunlarda biri Lost diğeri Prison Break. Türk dizilerinden ise Bıçak Sırtı ve Kurtlar Vadisi favorilerim arasında.
Kurtlar Vadisi’ni ilk günden beri takip ediyorum. Ve her ne kadar “kızlar ne anlar bu diziden” diyenler olsa da ben  yine de devam edeceğim. Pusu ile biraz formundan kaybetse de insanı heyecanlandırmaya yetiyor bu dizi.

Bıçak Sırtı’na gelince ilk zamanlarda farklı konusu ile kendini sevdirmişti. Şimdi ise başladığım bir işi yarım bırakmamak için izlemeye devam ediyorum.

Lost!!! Başlı başına bir muamma. Bir yeri çözdüm diyorum başka bir yerden patlak veriyor sorular. Bu dizide sorular hiç bitmez. Senaristlerin grevi dizilerde bazı çatlak parçaların oluşmasına yol açmış gibi görünüyor. İlk 3 sezonda bilinmezliğin heyecanını artık oyuncuların başlarına ne geleceği endişesi almış durumda. Biz de onlarla üzülüyor onlarla sevniyoruz. O dizide de sevdiğim elemanlardan biri Sawyer diğeri de Hugo. Sawyer umarsızca davranışları ile bana kendimi hatırlatıyor. Hugo ise tam bir maskot. Her evde olması gereken cinsten. Olmasını istediğim 5 çocuğumdan ortanca olanının Hugo gibi bir karakteri olmasını isterim.  Hem sevimli, hem esprili, tabi o kadar da şişman değil.

Prison Break… izlemeye doyamadığım tek dizi diyebilirim. Her bölümünde heyecan sınırda. İzlediğim son bölümde kalbim duracak gibi oldu. Ama sakinleştirdim kendimi. Üzücü olan ise bu akşam final bölümü olması. Ama kış finali mi sezon finalimi orası henüz karar aşamasında sanırım. Çünkü bazı fragmanlarda “season finale”  bazılarında ise “winter finale”  diyor. Yine bana beklemek düşüyor. Bu aralar zaten dizilerle ilgilenmeye zamanım kalmadığı için biraz ara belki benim için de iyi olur.

Dip not: Bugün Arapça kursunda ilk dersimi aldım. İlk ders Elif, Be, Te, Se (peltek se) idi. Bütün harflerin yazılışını, okunuşunu ve kelime aralarında nasıl yazıldıklarını öğrendim. Yazması şimdilik benim için biraz zor ama öğrenirim. Hızlı öğrenme kabiliyetim var ayıptır söylemesi. Eğer Almanca dersi de böyle güzel olursa değmeyin keyfime.