Final Destination 4(3D)Son Durak 4(3Boyutlu)SON-DURAKHayat ilklerle güzelleşiyor her daim. Yine bir ilki daha geride bıraktım dün gece. 3 boyutlu bir film izledim. Ülkemizde 28 Ağustos 2009, Cuma günü vizyona girecek olan Final Destination 4 (Son Durak 4). Öncesinde çekilmiş olan ilk 3 serisini izlediğim için filmin konusu için çok da kaygılanmıyordum. Bu sefer beni ilgilendiren kısım boyut farkı idi.

Yine de kısaca konusuna değinirsek; önsezi yoluyla bir takım anlık görüntüler gören genç erkek oyuncumuz, bu görüntülerde çevresinde bulunan insanların sırasıyla bir felaket sırasında öldüklerini görür. Kendine geldiğinde arkadaşlarını ölmemeleri için ikna etmek zorunda kalır. Ancak ölüm her defasında sinsice yaklaşır ve kader değiştirilemez planını filmdeki kahramanlarımız üzerinde oynar.

Başrollerini Krista Allen, Bobby Campo, Shantel Vansanten, Andrew Fiscella, Mykelti Williamson, Nick Zano paylaşmaktadır. Yönetmenliğini David R. Ellis’in yaptığı filmin senaryosunu Eric Bress ve Jeffrey Reddick birlikte kaleme almışlar.

Peki filmin diğer ilk üç seriden farkı nedir diye sorarsanız, öyle size elle tutulur hiçbir şey söyleyemem. Bu filmi şiddetle tavsiye etmeme sebep olacak tekşey 3 boyutlu olması olabilir. Daha önce size gözlerimin hikayesinden bahsetmiştim değil mi? İşte o yüzden şu şaşı bak şaşırlara bir ömür bile baksam 3 boyutlu resmi görmem mümkün değil. Ama 3 boyutu görebilmek için tek yol şaşı bak şaşırlar değilmiş 🙂 3D gözlük ile de bu mümkünmüş. İşte hayatımının ilklerinden biri buydu. 3 boyutlu bir görüntü görebilmek.
Bu yazı film incelemesinden çok 3 boyut hakkında oldu farkındayım. Ama yapacak bir şey yok. Konu bu! Nesnelerin adeta burnununzun dibinde hareket ediyor olması ve elinizi uzatsanız yakalayacakmış hissine kapılmanız filmi oldukça keyifli hale getiriyor. Ancak filmde sanat kaygısı, duygu, hisler daha çok arka plana itiliyor. Hangi sahnede hangi nesne 3.boyutta önem kazanıyor bu daha fazla ön plana çıkmış durumda. Yönetmen de adeta bunu perçinlercesine hemen her sahnede önemli bir nesneyi burnumuzun dibine sokmayı başarmış. Fena da olmamış hani. Ama 3 boyutlu film izlemek bu tür filmler için güzel olsa da şöyle tutkulu bir aşk hikayesini düz camın ardından ya da beyaz perdeye çıplak gözle bakarken izlemek paha biçilemez.

Siz ,siz olun filmin sonlarına doğru karşınıza çıkacak olana yılanı tokatlamaya kalkmayın. (Benim gibi :)) O gerçek değil!

Filmin websitesi/Fragman
imdb puanı
sinemalar

Dip not: Eğer gnçtrkcll’li iseniz 3D filmlere özel olarak eklenen 2,5 TL fiyat farkını ödemek zorunda değilsiniz.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

One Reply to “Final Destination 4(3D)Son Durak 4(3Boyutlu)”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir