Geleceğin mesleği:”Girişimcilik”İnsan kiminle nerede nasıl tanışacağını bilemiyor bazen. Etohum ve  TBD Genç‘in ortaklaşa olarak hazırladığı GeekZone programında tuhaf bir şekilde Kübra Sönmez ve Rahşan Tan ile tanıştım. Kendisi(Kübra Sönmez) ve melek yatırımcısı(Rahşan Tan) kol kola girmiş hoş sohbetle meşguldüler. İmrenerek onlara baktığımı görünce benimle tanışma jestini gösterdiler. Peki kim bunlar ve ne iş yaparlar?

Kübra Sönmez genç bir girişimci, Rahşan Tan ise melek yatırımcı, onları bir araya getiren LabX.

Paramarka adlı projesini hayata geçirmek isteyen Kübra, LabX sayesinde melek yatırımcısı ile tanışır. Rahşan ise zaten Reklam sektöründe olduğu için bu proje ona çok sıcak gelmiş ve Paramarka’yı hayata geçirmek için elini cebine atmaktan çekinmemiştir. Aslında bana söylediklerinde 15 Ekim’de projeyi halka duyuracaklarıdı. Ancak sanırım bazı aksaklıklar oldu ve bekleme süreci hala devam ediyor.

Eğer bir projeyi hayata geçirmek istiyorsanız- isterse işiniz reklam olsun- kendi reklamınızı en iyi şekilde yapmanız gerekiyor. Sadece reklamla da bitmiyor. Çeşitli seminerler etkinlikler vesilesiyle kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Ben bu noktada onlara küçük de olsa bir katkıda bulunup kendilerini tanıtmak istedim.

Kübra Sönmez ve Rahşan Tan bunun bilincinde olarak hızlı bir şeklilde hareket etmeye çalışıyorlar. 8 kasım’da  Kadir has Üniversitesinde  Üniaktivite tarafından düzenlenen bir günlük eğitim seminerlerinde yer alacak konuşmacılar arasında Kübra Sönmez ve Rahşan Tan’ı da görüyoruz. Programın diğer konuşmacılarını buradan görebilirsiniz. Giriş ücretli olmakla birlikte 25 ytl gibi bir tutar istenmektedir. Bana gönderdikleri davetiye için ayrıca kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz ve gidebilirim.

Geleceğin Mesleği: Girişimcilik” Eğitimi

Kadir Has üniversitesi Cibali Kampüsü’nde

10:00-18:00 saatleri arasında,

8 Kasım 2008’de

Biletler Biletix’te…Bu yazıyı paylaş
Paylaş

One Reply to “Geleceğin mesleği:”Girişimcilik””

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir