Kaarilerime MektupevimKeşke dememek için okuluma geri döndüm. İnsanın evini bırakıp, artık kimseleri tanımadığı okuluna dönmesi – hocalardan başka- siz de tahmin edersiniz ki oldukça zor oluyor. Neyse ki beni evine “başımın üstünde yerin var” diyerek beni evine kabul eden muhterem kadim dostum var. Yaşı benden oldukça büyük olmasına rağmen içinde taşıdığı gençlik iksirinden olsa gerek oldukça iyi anlaşıyoruz. Ne diyelim Allah razı olsun.  İzmir’e geldiğim ilk hafta yoğun bir tempoya alışık olmayan bünyem yine sarsıldı ve bronşitten kurtulamadım. Şimdi yediğim iğne ve aldığım antibiyotikler sayesinde sağlığıma kavuştum. Her hafta İstanbul’a gitme planı altüst oldu tabi. Şimdi 3 haftalık bir hasretten sonra yuvama eşime kavuşacağım.

Geçtiğimiz yıl sınırsız sınav hakkımı kullanarak başarısız olduğum 10 dersin tamamını verdiğim için intibak öğrencisi olarak kaydımı yaptırabildim. Öğrenci kartımı da yakında alacağım. Eh öğrenciliğimin son aylarını iyi değerlendireyim değil mi?
Okul başlar başlamaz yoğun bir proje içinde buldum kendimi. Hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir proje olacağa benziyor.
Yazacak konular her zaman ki gibi birikiyor. Ancak bunların kaçını size aktarabilirim bilmiyorum. Malum ben bir öğrenciyim ve önceliğim derslerim.
Uzun  kendimle baş başa kalıyorum.  Televizyon izliyorum. Sınırlı internetimden dolayı dilediğimce video izleyemiyorum. Ama biri adls üyeliği sonucunda kıyak bir modemim oldu. 50 TL depoziti ödeyip kendisine resmi olarak da sahip olmayı düşünüyorum.
İzmir’e bahar erken gelir. Bu yıl da öyle oldu. Günlük güneşlik uyanıyorum sabahlara. Arada beklenmedik yağmurlar da oluyor.  Ama razıyım yağsın.
Pazartesi günü Seven Pounds filminden sonra görüşmek üzere…Bu yazıyı paylaş
Paylaş

3 Replies to “Kaarilerime Mektup”

  1. Sizin adınıza çok sevindim.Dönüp dönmeme kararını bence doğru yönde kullanmışsınız.Uzun süre sonra izmire gitmekte ayrı bir zevk vermiştir insana.

  2. Anıl İzmir’e dönmek keyifli ama insanın kurulu düzenini bozup gelmesi öyle zor ki! Ama sabır herşeyin üstesinden gelmeme yardımcı oluyor.

  3. Kaybettiklerini kazanman için belkide son şans sizin için.Tabiki eşinden ayrılmak düzenini bozmak zordur ama bu günlerde çektiğin zorluklar yarın belki sana çok şeyler kazandıracak.
    Dediğiniz gibi sabır ve zaman sizin ilacınız.Umarım okulunu bir an önce bitirir ve yuvana geri dönersin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir