Parayla Değil Sırayla ” Blogger”Bir blogger olarak üstüme düşeni yapmalı ve daha önce pek de hoşlanmadığım mim dalgasını başlatmalıyım. Bugün itibarıle www.blogger.com ve blogspot uzantılı tüm bloglara erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. Kelimenin kendisi de bu kadar ofsayt iken ne denir şaşırmış durumdayım. Ama gerçek şu ki fikir alıverişinde bulunduğumuz bir çok blog arkadaşımıza  artık ulaşamaz, onların seslerini duyamaz olduk. Bir deprem olmuş da (Allah gecinden versin) deprem enkazının altında kalanların sesini duyamıyor gibi hissettim kendimi.

 

Dünyada blogların seslerini yükseltmeye ve artık iş dünyasının gözlerini bloglar üzerinde dikmeye başladığı bir zamanda bu talihsiz ve yanlış kararı esefle kınıyoruz. Sesimizi ne kadar çok yükseltirsek, yanlış kararın düzeltilmesi yönünde o denli yardımcı olacağımıza inanıyorum.

Özgürlüklerin kısıtlanması tam olarak böyle bir şey olsa gerek. Bizim dünya ile bağlantımızı kesmek isteyen bir takım kişiler,  maalesef ki yeteri kadar donanıma sahip olmayan, bilirkişi eksikliği yüzünden, detaylı inceleme yapılamamasıyla  amaçlarına ulaşmışlar ve Türkiye’de kendine internet yoluyla  dünyaya açılması fırsatı yakalamışlar insanların önüne dikenli bir tel çekmişlerdir.

Sadece Türkiye’de yaşayan bloggerların sitelerine erişim engellenmemiş aynı zamanda dünyada sayısı 100 bin leri aşmış olan bir çok bloga erişim engellenmiştir.

Bu noktada kendilerine ait domain adresleri bulunan  ya da çok ironik ama daha önce de aynı engelleme ile karşılaşmış worddpress blogu sahipleri olarak bu karara karşı diğer blogger’lara yardım etmeli ve bu konuyu bloglarımıza taşımalıyız.

Biraz uzun bir liste ama blog kardeşliği bu günler için var değil mi?

www.selcukhoca.com

www.miraydefteri.com

www.vaveyla.net

www.cocuklacocuk.com

www.mugecerman.com.

www.devletsah.com

www.emreguzer.com

www.nahnu.org

www.n.nahnu.org

www.cingunlugu.com

Ne kadar hızlı hareket edersek  o kadar çabuk sesimizi duyurabiliriz. İsmini zikrettiğim blogger buyrun söz sizde…Bu yazıyı paylaş
Paylaş

18 Replies to “Parayla Değil Sırayla ” Blogger””

 1. ben de blogları kapanan arkadaşlara sonuna kadar destek olmaa hazırım. bir banner hazırlasak mı ne dersiniz?

 2. bu nasıl bir mantık anlayabilmiş değilim engellesinler engellesinler yakında girecek site kalmayacak

 3. Bende elimden gelen desteği vermeye hazırım. Güzel bir bannerla da desteklersek iyi olur diye düşünüyorum. Elinden gelen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? İçeriği birlikte belirleriz.

 4. Ne kadar çok blogger bu konuya değinirse konunun vehameti daha iyi anlaşılır düşüncesindeyim. Yine Türkiye’de bunun aylar süreceğini gerçeğini göz önünde buşundurmak şart. Youtube örneğinde olduğu gibi…
  Banner hazırlamak isteyen banner hazırlasın, ben bu konuda yeterince bilgi sahibi değilim. Yazı yazmak da bu konuda yapılabilecek güzel bir yaklaşım. En azından her blogger bu konuda mutlaka bir kaç kelam etmeli…

 5. Türkiyede ve Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Blogger.com(blogspot.com) sitesi Binlerce kişinin hergün faydalandığı bir sistem olması dışında yüzlerce Türk Webmaster’ınında gelir kaynağı durumundadır. Milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve kullandığı bir sistemin incelenmesi elbette kolay değildir.Blogger üzerinde yasadışı içerik barındıran sitelerin bulunmasıda onmilyonlarca sitenin arasında normaldir.

  İnsanlar Blogger’ı seviyor, Dünyanın hiçbir yerinde eşi benzeri görülmemiş bir uygulama ile Milyonlarca kullanıcısı bulunan bir site kapanmıştır. Lütfen Bu Rezalet’i daha fazla sürdürmeyin!

  Sizde Bu rezaletin son bulmasını istiyorsanız “Blogger Açılsın” İmza kampanyamıza katılın! Yeterli görülen İmza Sayısı Toplandığında İmzalarınız Adalet Bakan’lığına Dilekçe haline gönderilecektir.
  http://www.bloggeracilsin.com – İmzala Tepkini Göster!

 6. yanlış yapıyorlar bu kadar yararlı sistemleri kapatmaları çok ama çok yanlış olduğunu düşünüyorum, blogcu arkadaşlarımıza her zaman destek çıkmalıyız .

 7. yine kapatıldı. Hangi akla hizmet bu şekilde insanların emeklerine haksızlık yapıyorlar. Ben blog için o kadar uğraş verdim. Daha bir sürü insan bilgi paylaşımı için emek harcıyor. Dünyada karanlığa mum yakan herkesi susturuyorlar.

  Yav arkadaş üç beş kendini bilmez. Maçları yayınladı diye Bütün türk milletinin özgürlüğünü kısıtlamak niye . Bu ne kadar saçma bir şeydir. Bu mahkeme kararı kesinlikle çok saçmadır. Verilen karar toplumun genelini hatta dünyayı etkilememelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir