Pınar su ile köşe kapmacaPınar damacana suTarkan diyor ya “yanıyorum dostlar”. Aynı o hesap olmasa da Gaziantep’te susuzluktan yanacaktık.  Şebeke suyu içemeyenler bilirler susuzluğun ne zor olduğunu. Hele de minerallerin bölgeden bölgeye fark ettiğini düşünecek olursak Ege’den kalkıp Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne gelirseniz şebeke suyu içebilme oranınız nerdeyse sıfıra yakındır.  Suyumuzu gün aşırı marketten aldığımız 5 litrelik şişelerle tedarik ediyoruz. Ve düşünün ki gecenin bir yarısı evde suyun bittiğini fark ettiniz. İşte o zaman yanıyorsunuz. Demiştik ya kalorifer de yandıkça yanıyor.  Gece korkulu rüya görmeniz olası bu sebeple.
Olur da buralara yerleşecek olursanız mutlaka evinizi suyun size kolaylıkla getiriliebileceği bir yerde tutmanızı önemle hatırlatırım. Ne kadar önemli olduğunu şimdi anlatayım.

Buraya ilk taşındığımızda ilk olarak internet bağlantısını( ki onu ayrı bir zamanda anlatayım) ve sonra da su satın alabileceğimiz yeri ayarlamayı düşündük. Ama düşünmekle kaldık. İnternetten istediğimiz suyun telefon numarasını bulduk. Fakat biz bulduğumuz sanmışız. Aradığımız telefona bakan kişi Pınar su satmadıklarını söyledi. Satmıyorsanız neden telefon numarası olarak siz çıkıyorsunuz? Sonra birkaç telefon görüşmesi daha yaptık. Bizi ordan oraya yönlendirdiler. En sonunda pınar su satan bir telefon numarasına ulaştık. Bu sefer de oturduğumuz yerin çok uzak olduğunu eğer tekrar tekrar almayacaksak getirmeyeceklerini söylediler. Kardeşim tekrar tekrar almasam yaşayamam ki. Su bu! Başka şeye benzemez. Bir gömlek alayım ama tekrar almasam getirmeyin bunu anlarım. Neyse adamı ikna ettik. Suyu beklemeye başladık. Bekle Allah bekle. Gelmek bilmedi. Bir de ramazan ayı oruçluyuz. İftar edecek su yok. Mecburen markete gidilip su alınıp gelindi. O gün idare ettik.

Bu arada internet bağlantısı ile uğraşırken Telekom dönüşü kavşaktan dönen bir Erikli su kamyonunu gördüm. Giden bir kamyon ve arkasından koşan bir susuz düşünün. Neyse yetiştim dönüşte ve dedim bir su gönderin ne olur! Dedi  biraz pahalı alabilecek misiniz? Sanane kardeşim parasını sen mi verecen? Alacağımıza ikna olduktan sonra adresi sordu. Çok uzak getiremeyiz dedi. Haydaaaa! Bu nasıl bir pazarlama tekniğidir anlamadım gitti. Bu kadar da naza çekilmez ki! Git işine dedim içimden ve yoluma devam ettim.

Birkaç gün sonra yeniden Pınar su istedik. Getirdik ama evde bulamadık dediler. E tabi apartmanın 2 kapısı olduğunu nerden bilecekler dimi? Diğer kapının arka tarafta olduğunu düşünürsek ön kapıyı bulmaları zor olmuştur. Tamam tekrar gönderiyoruz dediler. Aksilik bu ya hemen çıkmamız gerekti. Dedik ne yapalım. Damacanayı kapının önüne bırakalım. Altına da parayı sıkıştıralım. Öyle de yaptık. Eve geldik damacana da para da sizlere ömür. Birkaç gün damacanamızın peşinden koştuk. En son ev sahibine bildirdik. Meğer kapıcı çöpe attık sanmış ve almış koca damacanayı. Hadi onu çöp sandın altında ki parayı da mı? Neyse damacanamızı geri aldık. Parayı da unuttuk gitti. Bu sefer direk Pınar yetkili bölge temsilcisini aradık. Durumu anlattık. Dedik bize su gönderin. Aradan birkaç saat geçti. Pınar bölge müdürü aradı. Size hemen su gönderiyorum kusura bakmayın falan diye. Şimdi sanıyorsunuz ki su geldi. Maalesef hala yanıyoruz.  Birkaç sefer daha su istedik. Ama maalesef sonuç alamadık. Bundan kelli suyumuzu gidip paşa paşa marketten alıp içiyoruz. Kimseye de bana su getirin diye minnet etmiyoruz. Aklınızda bulunsun.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

3 Replies to “Pınar su ile köşe kapmaca”

  1. Günde 4 litre su içen biriyim ben. İnatla suyun bir tadı olduğunu savunurum. Pis bir huyum var yaşadığım yerden farklı biryere gittiğim zaman ilkişim çeşmeden akan suyun tadına bakmak. Evdekiler de alıştı. Ben çeşme suyunu içip “evet içilebilir” diye onay verene kadar suya dokunamıyorlar 😀 Gidilecek yere yere hazırlanırken yolculuk uçakla bile olsa beş litrelik bir şişeye evin suyunu koyuyorum. Çünkü tadını beğeneceğim suyu bulmam bazen zaman alabiliyor. Bu yazdıklarım çok cins bir şey biliyorum ama yaşadığın olayı ben yaşasaydım hüngür hüngür ağlardım.
    Ufak bir su arıtıcıyla belki biraz çözebilirsin su sorununu diye düşünüyorum?
    Antep’in suyu cins gelmişti bana biraz. Otelde sormuştum çeşmeden içiyormusunuz diye. Verdikleri cevap kuyu suyu tarzı bir şey olmuştu.
    Yine de şükretmek lazım. Kıbrıs’da su çok pahalı 😀

  2. suyunuzun kalitesini çok beğeniyorum,tercih ettiğimiz marka ancak sorunumuz sipariş verdiğimizden sekiz saat sonra geliyor ve buda bizi çocuklu aile olmamızdan dolayı sıkıntıya sokuyor bayii elemanına gecikmenin sebebini sorduğumda mahalleye başka bir sipariş olursa ozaman getirebiliyorlarmış kısaca sipariş olmazsa bizsuyumuzu unutalım anlamında dile getiriyor.siz bu bayileri büyük şirket olarak takibe almanız ve müşteri şikayetlerini ciddiye almanızı diliyorum.BAYİİ GÖKALP TİCARET SAMSUN

  3. BEN 43 YAŞINDAYIM.KARADENİZDE DOĞUP,BÜYÜDÜM.DAĞ SULARINI İÇEREK BU YAŞIMA GELDİM.VE SUYUN TADINDAN ANLIYORUM.ÇOK GÜZEL BİR TADI VAR PINAR SUYUN DA.SİPARİŞİMİZİ VERDİKTEN EN GEÇ 1SAAT SONRA GELİYOR.ÇOK MEMNUNUM.BİZE BU HİZMETİ VERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İŞİNİZİ HEP AYNI CİDDİYETLE YAPMANIZ DİLEĞİYLE…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir