Sağlığım ve benSinecodBir süredir Gaziantep’te işlerimi halletmeye bir taraftan da taşınma hazırlıklarını tamamlamaya çalıştığım için internete kısıtlı olarak girebildim. Bu arada blog da biraz tarafımdan ihmal edildi. İhmal ettiğim sadece blog değil aynı zamanda sağlığım oldu.Klacid-mr Yaklaşık son bir aydır bir koşuşturma içinde olduğum için beslenme düzenim de sarsıldı. Bahar nezlesi beni her bahar bulur ve birkaç hafta beni felç eder. Bu bahar da diğer baharlar gibi nezle oldum. E tabi koşuşturma içinde hafife aldım. Sonu hüsran oldu. Velhasıl meğer nezle değil bronşit olmuşum. Soluğu normalde alamadığım için doktorda aldım. Daha önce de kış ayı içerisinde bir kez bronşit olduğum için doktor teşhisi kolaylıkla koydu. TherafluFakat bu sefer verdiği ilaçlar beni sonu gelmez uykulara sürükledi. Birincisi, uyku başta olmak üzere çeşitli yan etkileri olan öksürük şurubu sinecod, diğeri klacid-mr, en sonuncusu da nezle ve gribin yegane düşmanı theraflu. Hepsini bir arada tüketince varın siz düşünün gerisini. Başımı yastıktan kaldıramaz oldum. Ama yavaş yavaş değil hızla düzeldiğim için bu uykudan şimdilik bir şikayetim yok.

Şimdi bu uyku halinden biraz bahsedeyim. Burada okuduklarınız, ilaçların benim üzerimde hastalığın da etkisiyle gösterdiği yan etkilerdir. Herhangi bir kesinliği yoktur. Ve doktor tavsiyesi olmaksızın kullanılmamalıdır.
Hani uykudan uyandığınızda gördüğünüz rüyanın etkisiyle bir süre ayılamazsınız işte öyle bir durum. Konuşma yeteneğiniz azalmış cümleyi, değil kelimeyi bırakın da harfleri bile ağzınızdan yarım çıkarabilirsiniz. Herhangi bir kızgınlık hissettiğinizde bu o kadar kısa sürer ki tepki veremediğiniz için sinirleriniz size gülme eğilimi yönünde yol gösterir. Hayalinizde dağınık olan evi toplarsınız ama zahirde bir adım bile atmamışsınızdır. Evin içinde olmayan dumanlar görebilirsiniz. Arkanızdan gölgeler geçer. Yapacağınız fazla bir şey olmadığı için yatmak en iyisi diye düşünüp bari film izleyim dersiniz. Lakin filmin henüz ilk on dakikasında sızarsınız. Gece sizin için çok erken biter ve gün boyu süren uyku halini yatarak tamamlamak istersiniz. Ertesi sabah öksürüğünüz biraz daha normale döner ancak uyku yine peşinizdedir. Uyumamak için durmadan yüzünüzü soğuk suyla yıkarsınız ama su size bir çivi etkisi gösterdiği için üşür ve ısınmak için tekrar yatağa girer ve uykuya dalarsınız.Sonuç itibariyle sakın ola vücudunuzu bu ilaçları kullanmak zorunda bırakmayın(mecbur kalmadıkça tabii) Sağlık her şeyden önce gelir bunu unutmamak lazım.

Önümüzdeki 10 gün içersinde birkaç yeni yazı daha gelecek ama fazla bir şey ummayın. Sonraki 1 ay süresince İstanbul’da misafir olarak teyzemde kalacağım için internete giremeyeceğim. Kısa süreli bir ara vermek zorundayım. Ev ve iş aramak biraz zamanımı alacak.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

6 Replies to “Sağlığım ve ben”

  1. Çok ama çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin. En kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz inş.

  2. Geçmiş olsun, aman kendimize dikkat edelim. Ben de uzun süredir ayakta atlatacağım diye uğraşıyorum şu bahar nezlesini.
    Tekrar geçmiş olsun.

  3. 🙁 Geçmiş olsun 🙁 Yılbaşında bronşittim ben 🙁 Millet yaldır yaldır kutlama yaparken ben “nefes alamıyorum” diye ağlıyordum ciddi ciddi 🙁 Çok cins bir hastalık :S
    İlaçların yan etkilerini gayet iyi biliyorum o sebepten bol bol yoğurt tüketmeye çalış mümkün olduğunca. Yoğurtta uyku yapar gerçi ama doktor bana ilaç artıklarını en iyi atan şeyin yoğurt olduğunu söylemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir