“Spam Mail”le Blog TanıtmakBlog yazmak keyifli bir iş. Okunmak ise daha keyifli. Her blog yazarı gibi ben de yazılarım okundukça bundan keyif alıyorum. Ama blogum okunsun diye de blogun adresine kimsenin gözüne gözüne sokmaya niyetim yok. Zaten okumak isteyen yolunu bulup geliyor.

Bunları niye mi söylüyorum? Msn adresim olması sebebiyle hala kullanmaya devam ettiğim Hotmail adresime bir takım spamlar geliyor. Ben bunlardan çok rahatsız değilim. Çünkü ayda bir maili temizlemeden önce ilgimi çeken şeyler de bulabiliyorum. Bu sebeple varsın o adrese reklam mailleri gelsin. Ama aralarında blog adreslerinden gelen spam mailler olunca tepemin tası atıyor. Blog denince akla etik, aklı başında siteler geliyor. Ama bu sitelerde yazan yazılar ne kadar değerli olursa olsun spam mail yoluyla insanlara tanıtılması hoş olmuyor. Burada isim vermek doğru olmaz.

Siz yazın yazdıklarınız mutlaka birilerinin ilgisini çekecektir. Herkes her şeyi okuyacak diye bir kaide de yok. Bırakın kendi keyfimin kahyalığını kendim yaparım ben.
Zaman zaman kim nerden gelmiş diye istatiklerimi kurcalarken kişisel mail adreslerinden siteye ziyaretler olduğunu gördüm. Ama öyle 100 ’ lerce değil tabii. Olur da bir gün bu siteye yolunuz düşüp de bu yazıyı okuyorsanız biliniz ki site sahibinin spam maillerle işi olmaz. Böyle bir şeye yeltenmez. Ama her kimse ki bir yazıyı beğenip de arkadaşı ile mail yoluyla paylaşırsa bunun spam maile dönüşmesine izin vermesin.
İyi bloglamalarBu yazıyı paylaş
Paylaş

3 Replies to ““Spam Mail”le Blog Tanıtmak”

  1. Tamam spam mail atmıyoruz içimiz rahat dedim ta ki son cümleye kadar. yazılarımız maille beğenenler tarafından paylaşılıyor share this den takip ettiğimiz kadarıyla umarım spame dönüşmezler.

  2. Bana da çok geliyor öyle mailler. Bu nedenle blogger olmakla ilgili dönem dönem yazılar yazmak zorunda kalıyorum:)

  3. Yoldan birini çevirip karşısında diz çökerek “yalvarırım oku, Allah rızası için bloğumu oku, al bak adresi de bu” demekten tek farkı, olayın sanal ortamda gerçekleşiyor oluşudur 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir