UYUYANG 1 Yaşında!uyuyang

Bugün doğumgünü! Ama benim değil. Blogumun doğumgünü. Tam bir yıl geçmiş. Blogu ilk açtığım gün ki heyecanımı düşünüyorum da. O heyecandan azalan bir şey olmamış. Hatta daha da artmış. Peki istatisliklerimize göz attığımızda neler değişmiş?
Blogu kurduğumdan beri Limau Orange temasını kullanıyorum. Bir ara değiştirmeyi düşündüm ama sanırım kendim bir tema yapmadıktan sonra uzun bir süre daha değiştirmeyeceğim.
Bugüne kadar toplam 10 kategoride yazdığım yazı sayısı 85. Yazmayı düşündüğüm ama yazmaya üşendiğim ya da zaman aşımına uğrayan konular yüzünden yazmaktan vazgeçtiğim yazı sayısı ise yaklaşık bir o kadardır. Yazılarımda toplam 434 etiket kullanmışım.
Bugüne kadar 479 yorum alan blogumda bunların sadece 446 tanesini yayımlamışım. Akismet’in engellediklerini saymıyorum.
40 adet bağlantı veren blogger var. Hepsine teşekkür edeyim yeri gelmişken.
FeedBurner’ın dengesizliğinden kaynaklanan dalgalanma sonucu rss ile takip eden yaklaşık 70 kişi var diyebilirim.  Nice 70 lere…
En çok okunma rekorunu “ Gaziantep’in Meşhur Yuvalama Çorbası (10293)”  yazım kırdı. En az okunan yazım ise “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun (22)”.
En çok yorum alan yazım ise 57 yorum ile Lafacan Oyunu ile Can Sıkıntınızı Giderin oldu.
Her blog yazarı gibi benim de ilginç birkaç anım oldu. Lezita yazısının altına benden bayilik istediklerine dair bir çok yorum aldım. Hepsine tek tek geri dönerek bu iş için yetkili mercii olmadığımı belirttim.
Tam 1 yıl sonra Google Adsense hesabı açarak hadi birazcık da para kazanalım diyerek bloguma Google Reklamları yerleştirdim. Hadi bakalım hayırlısı. Gelen parayla yatlar katlar almayı düşünebilirim 🙂 $0,24.
Blog yazarken Türkçe’ye karşı yeterince hassasiyet gösterdiğime inanıyorum. Karşılık gelen Türkçe kelimeler yerine İngilizce’sini kullandığım için fişlensem de gerektiği yerde İngilizcesini kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Bakınız “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın”.
Blog aracılığıyla iş buldum. Yakında yeni gelişmeleri buradan bildiriyor olacağım.
Nice Yıllara UYUYANG!Bu yazıyı paylaş
Paylaş

14 Replies to “UYUYANG 1 Yaşında!”

  1. Siz 1.yılınızı kutluyorsunuz; ben de 1.günümü. Dilerim bir yıl sonra benim de sizinki kadar güzel bir sayfam olur. Nice yıllara. Sevgiler…

  2. Uyuyang’ım;
    Allah izin verirse 10 yıl sonra da sana buradan tebrik mesajı yazmak isterim. Ağız tadıyla, sağlıkla, bol okuyucuyla nice yıllara.
    Sevgi ile kal…

  3. Hasan Bey yorumunuz benim için çok anlamlı oldu teşlekkür ederim. Hep birlikte uzun yıllar yazalım, biz yazalım ki siz hatamızı gördüğümüzde mutlaka uyarın.

  4. bu blogu iki gün önce farkettim ve çok hoşuma gitti yazılarınızın bazılarını okudum okumaya da devam edeceğim.Blogunuzun birinci yılı kutlu olsun.Umarım daha uzuuun yıllar burda olursunuz ve güzel yazılarınızı yazmaya devam edersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir