Yine Yollar, Yine AyrılıkokulUzun bekleyiş sona erdi. Nihayet okuluma dönebiliyorum. Daha önce size okuldan neden atıldığımı uzun uzun anlatmıştım. Şimdi öğrenci olmanın sevincini yeniden yaşıyorum. Pazartesi gününden itibaren beni zorlu bir dönem bekliyor. İstanbul’da bir yarımı bırakıp İzmir’de olmak benim için oldukça zor olacak. Ancak bu konuda eşimin desteği olmasa eminim bunun için bu kadar istekli olmazdım.

E tabi bu zaman zarfı içinde blogu sık güncelleyemeyeceğim. Ama okulda öğrendiklerimi sizin işinize yarayacak şekilde aktaracağıma emin olabilirsiniz. Microblog olmamasına özen göstereceğim. Zaman zaman sizden beni mazur görmenizi isteyebilirim. Bilindiği gibi mühendislik okumak zordur. Derslerin yoğunluğu beni fazlasıyla yorabilir. Ya da nerdeyse 6 aydır evden dışarı nadiren çıkıyor olmamın getirdiği hamlığı üstümden atmama ve daha aktif olmama da sebep olabilir. Bakalım zamanla hep birlikte göreceğiz.

Bana bu sürecin neler kattığına gelince;
Aslında üniversite mezunu olmanın insanın iş hayatına etkileri değil ruhi durumuna etkisi olduğunu öğrenmiş oldum. Kendinizi işe yaramaz hissedebileceğinizi şimdi bilmiyor olabilirsiniz. Ama ne zaman elinizden bu fırsatı kaçırırsınız, işte o zaman okul sıralarında geçirdiğiniz zamanların aslında sizin en kıymetli zamanlarınız olduğunu anlarsınız.
Bulunmaz bir fırsat olan ekmek elden su gölden okul dönemi, aslında sizin birikimlerinizin üstüne bir tuğla daha koymanız gereken bir zaman.  Her ne bölümünü okursanız okuyun işin uzmanı siz olacaksınız. Ne kadar uzman olacağınız sizin performansınıza bağlı.

Okula ara verdiğim süre içinde kısa bir dönem aktif olarak iş hayatına atıldım. Ve patronların ne kadar acımasız olabileceğini kötü bir tecrübe ile defterime kaydettim.  Ne iş olsa yaparım desturu her zaman işe yaramıyor. Ancak işin uzmanı olduğunuz zaman peşinizden koşacak birileri her zaman oluyor.
Bana bu tecrübeleri kazandırdığı için okuldan atılmış olmanın da iyi yanlarını görmeye çalışıyorum.  Ama maalesef ki kayda değecek çok şey bulamıyorum.

Umarım kazasız belasız bir şekilde okulumu bitirir, aralık ayında gelecek iş tekliflerini değerlendiriyor olurum. İnanmak başarmanın yarısıdır. Ben inanıyorum. Ve şimdiden güç topluyorum.Bu yazıyı paylaş
Paylaş

2 Replies to “Yine Yollar, Yine Ayrılık”

  1. merhaba daha önce afla ilgili bir şeyler yazmıştım.uludağ gıda müh. aftan döndüm.bizim sınavlar 1 aydır sürüyor.toplam 13 dersim vardı 6 tanesini verdim.biraz zor oluyor ama galiba bu işi başaracağım.size de sınavlarınız da başarılar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir